Vokālā grupa Latvian Voices un Shipsea izdod kopīgu dziesmu “Jādzied”, gaidot tās pirmatskaņojumu Valmierā, A Cappella mūzikas festivāla Atklāšanas koncertā

Šovasar jau septīto reizi Valmierā norisināsies A Cappella mūzikas festivāls, ko, kā ierasts, rīko vokālā grupa Latvian Voices. Šī gada viesmākslinieku un meistarklašu pasniedzēju vidū ir arī mūziķis Shipsea, kurš 17.augusta vakarā ar savu solo uzstāšanos atklās festivālu Valmieras Sv.Sīmaņa baznīcā.
Gan Latvian Voices, gan Shipsea vieno kopīga interese par cilvēka balsi,- plaša spektra mūzikas instrumentu un neizmērojamu resursu,- kas spēj dzīvot patstāvīgu dzīvi arī bez citu mūzikas instrumentu līdzdalības. Ar savu radošo darbību jau gandrīz piecpadsmit gadu garumā to ir apliecinājusi a cappella grupa Latvian Voices un arī Shipsea, kurš, lai arī bijis iesaistīts ļoti daudzos un dažādos muzikālos projektos, allaž sevišķu vērību piešķīris vokālajai mūzikai. Tā kā Shipsea jeb Jānis Šipkēvics savas mūziķa gaitas uzsāka kā vokālās grupas Cosmos dziedātājs, par šo kopdarbu ar Latvian Voices viņš saka: “Šī ir mana atgriešanās pie saknēm.” Dziesmas “Jādzied” mūzikas autore ir Laura Jēkabsone, un dziesmas vārdu tapšanā iesaistījās arī Shipsea. Studijas ieraksta producents ir mūziķis Andrew Kessler no Losandželosas.

Laura Jēkabsone stāsta: “Man kā komponistei šis bija viens no lielākajiem izaicinājumiem, jo, pirms sāku rakstīt dziesmu, saskāros ar gandrīz nesavienojamiem noteikumi, proti: dziesmai jābūt a cappella ar Shipsea balsi tenora partijā, tajā pat laikā to mums jāvar nodziedāt arī bez viņa; dziesmai jābūt tādai, ko spēlētu radio; tai ir jābūt arī šī gada festivāla himnai; to ir jāvar nodziedāt visiem meistarklašu dalībniekiem; tai ir jābūt patriotiskai un par mīlestību, un arī Valmieru.”

Kā ar šo uzdevumu ir tikusi galā Laura, un kā kopā izklausās Latvian Voices ar Shipsea, uzzināsiet, noklausoties dziesmas studijas ierakstu. Kā minēts iepriekš, dzīvo izpildījumu dziesma piedzīvos jau 17.augusta vakarā Valmierā. Biļetes uz koncertu pieejamas:

https://www.bilesuparadize.lv/lv/event/129822

Informāciju sagatavoja:
Zane Johansone,
Latvian Voices menedžere/ festivāla producente

Scroll to Top
WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux