Vīru koris “Imanta” aicina uz jubilejas koncertiem

Aprīlis ir Valmieras Kultūras centra vīru kora “Imanta” 70 gadu jubilejas mēnesis. Koris svētkus svinēs divos koncertos kopā ģimenēm, draugiem, kora mūzikas cienītājiem un saviem sadraudzības kolektīviem. 18. aprīlī plkst. 14.00 Valmieras Sv. Sīmaņa baznīcā izskanēs garīgu un patriotisku dziesmu koncertprogramma “Ved mani, Dievs!”, savukārt 22. aprīlī plkst. 18.00 Kocēnu Kultūras namā koncertprogrammā “Ar tiem, kas mani mīl” skanēs spēka un saviesīgas dziesmas.

Kora “Imanta” diriģente Marika Rolmane pastāstīja, ka abu koncertu repertuārs mērķtiecīgi izvēlēts un veidots, pielāgojoties gan vīru vokālajai un muzikālajai varēšanai, gan arī katras koncerta norises vietas specifikai. “Kori “Imanta” raksturo dziedātgriba, spēja mainīties un pārvarēt grūtības. Nenoliedzami, pēdējie divi gadi mums nav bijuši viegli – tieši pirms gada, 2021. gada aprīlī, līdzko pēc ilgstoša pārtraukuma varējām atsākt mēģinājumus ārā, to uzreiz arī darījām. Dziedājām gan Vidzemes Augstskolas, gan Valmieras muzeja, gan Valmieras Mūzikas skolas iekšpagalmos. Laikapstākļi nelutināja, reizēm dziedājām zem nojumītes. Process bija sarežģīts, taču kopā būšana tomēr dod enerģijas apmaiņu un iedvesmas lādiņu. Kopš gada sākuma mēģinājumu process ir sakārtojies, tādēļ soli pa solim iknedēļas mēģinājumos esam nopietni gatavojušies jubilejas koncertiem. Liels paldies manām komandas meitenēm – vokālajai pedagoģei un kormeistarei Solvitai Eliņai un koncertmeistarei Līgai Ivānei par dūšīgo darbošanos! Korim un koristiem nozīmīgajā jubilejā novēlu būt lepniem un godpilniem par sevi un savu ieguldījumu un pienesumu “Imantas” pastāvēšanā! Es ļoti vēlos, lai visi, kuri tagad dzied korī, turpina to darīt, cik ilgi vien var, dziedot vīru kora repertuāru!” saka Marika Rolmane.

Kora “Imanta” prezidents Ojārs Bāliņš kolektīvu raksturo kā vīrišķīgu, nemirstīgu un tīri simboliski – brīvības cīņas simbolu. “Lai arī kā mums iet, vēl dzīvojam un dziedam. Katru reizi, kad notiek koncerti, varam parādīt, ko esam apguvuši un iemācījušies. Protams, pandēmijas laiks mums traucēja būt tik aktīviem, kā bija ierasts, taču ejam uz priekšu cerību pilni, jo dzīvē vienā un tajā pašā upītē neiekāpsi – viss plūst un mainās. Šogad mūsu jubileja iekrīt diezgan skarbā laikā, gandrīz pasaules katastrofas apstākļos – viena krīze vēl īsti nav beigusies, kad sākusies nākamā. Te parādās kolektīva stabilitāte, jo, lai kādi vēji pūš, jubilejas gads ir klāt un ar mūsu kora vadības meitenēm priekšgalā baudīsim un gaidīsim koncertus! Salīdzinoši tomēr esam palikuši mazākā sastāvā, taču esam sparīgāki, mēģinājumu apmeklējums ir lielāks. Koncentrējamies uz jubilejas koncertiem, vārdu sakot – ja uz skatuves būsim 25 vīri, tas jau būs izcili, jo nevar noliegt, ka pandēmija gan mums, gan daudziem citiem kolektīviem izraisījusi krietnu robu sastāvā. Viss ir uz pašu pleciem, strādājam, darām un aicinām ikvienu uz mūsu jubilejas koncertiem!”

“Novēlu, lai pēc satraucošajiem notikumiem pasaulē, mums izdodas gūt atelpu jeb možu garu. Vēlētos, lai, tuvojoties Dziesmu un Deju svētkiem, ir spēks un vēlme turpināt dziedāt, kā arī varam sagaidīt jaunus koristus kolektīvā. To pašu možo garu es novēlu ne tikai saviem vīriem, bet arī draugu kolektīviem, kas mums ir jauktais koris “Valmiera” un sieviešu koris “Jumara”, tāpat visai pašdarbībai, jo caur pašdarbību kļūstam bagātāki paši un spējam relaksēties!” saka Ojārs Bāliņš.

Koncerta Valmieras Sv. Sīmaņa baznīcā apmeklējums par ziedojumiem. Koncerta Kocēnu Kultūras namā apmeklējums bez maksas.

Scroll to Top
WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux