Valmieras vasaras teātra festivāls ar jauniestudējumu bērniem viesosies Valmieras novadā

Šī gada maijā un jūnijā Valmieras vasaras teātra festivāls ar jauniestudējumu bērniem un visai ģimenei “Hamoka komūna” Sabīnes Alises Ozoliņas režijā viesosies vairākās Valmieras novada pilsētās un pagastos – Rūjienā, Mazsalacā, Strenčos, Burtniekos, Dikļos un Kocēnos. Pēc viesošanās novadā iestudējuma pirmizrāde festivālā savukārt notiks no 4. līdz 7.augustam. Šī būs pirmā reize, kad festivāls paplašina robežas un dodas ārpus ierastās norises vietas Valmieras.

Izrādes veidotāji par iestudējumu stāsta – būt pie dabas un iet pārgājienos ir forši. Tomēr cilvēks ir diezgan bezpalīdzīgs un neaizsargāts radījums, tāpēc, lai izdzīvotu skarbajos apstākļos, viņam vajadzīgas visādas mantas. Mēs esam pieraduši skatīties uz lietām kā uz pašsaprotamiem ikdienas sabiedrotajiem, bet vai mums izdotos mierīgi līdzpastāvēt, ja lietas spētu pateikt, ko patiesībā domā par mums? Hamoka komūnā visi sadzīvo mierā un harmonijā, taču reizēm viss nav tik skaisti, kā izskatās sociālo tīklu bildēs. Izrāde piedāvās iespēju ieskatīties komūnas iekšējā dzīvē, uzzināt par viņu pārdzīvojumiem, romantiskajiem centieniem, nākotnes plāniem un ilgām.

Iestudējuma radošajā komandā apvienojušies režisore Sabīne Alise Ozoliņa, dramaturģe Ance Muižniece, horeogrāfe Laura Gorodko un aktrise Endīne Bērziņa. Jaunā režisore Sabīne Alise Ozoliņa iepriekš divus gadus piedalījusies Valmieras vasaras teātra festivāla Bērnu un jauniešu teātra institūtā, kas piedāvāja papildināt akadēmiski iegūtās zināšanas teātra nozarē ar zināšanām, kas būtiskas tieši darbā ar dažāda vecuma bērnu auditoriju.

Izrādes plānotas Burtniekos 28.maijā, Mazsalacā 29.maijā, Dikļos 31.maijā, Kocēnos 1.jūnijā, Strenčos 3.jūnijā un Rūjienā 5.jūnijā. Biļetes jau šobrīd var iegādāties “Biļešu paradīze” kasēs un elektroniski www.bilesuparadize.lv, savukārt no 27.aprīļa – kultūras centros izrāžu norises vietās. Biļešu skaits ir ierobežots.

Valmieras vasaras teātra festivāls šogad notiks četras dienas no 4. līdz 7.augustam. Galvenā šī gada festivāla tēma ir Brīvdomība. Kopumā skatītājiem tiks piedāvāti 9 iestudējumi, no kuriem 6 būs jaundarbi, sākot ar izrādēm bērniem un beidzot ar laikmetīgās mākslas, operas un kustību iestudējumiem, bet 3 – iepriekšējo gadu skatītāju iecienītas un arī “Spēlmaņu nakts” balvas ieguvušas izrādes. Festivāla programmu un biļetes plānots izziņot maijā.
Valmieras vasaras teātra festivālu Valmieras teātris sadarbībā ar Valmieras novada pašvaldību un atbalstītājiem rīko jau septīto gadu. Vairāk valmierasfestivals.lv.

Izrādes vizuālās identitātes autors: Aleksandrs Breže.

Informācijai:
Lija Lauze,
Valmieras vasaras teātra festivāls

Scroll to Top
WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux