Valmierā turpinās adīšanas stafete “Šalle Latvijai”

Valmierā šonedēļ turpinās adīšanas stafete – koprades projekts “Šalle Latvijai”. 5. janvārī ar savu adījumu “Šalle Latvijai” Valmieras Kultūras centrā piedalījās valmierietis Ojārs Sausiņš. Viņš pastāstīja, ka adīšana ir viņa sirdslieta un vaļasprieks jau ilgus gadus. Adīšanas prasmes Ojāram agrā bērnībā iemācījusi viņa vecmamma, pie kuras pavadījis laiku brīvlaikā vasarās. “Toreiz adīšana man bija nepieciešama kā lietderīga nodarbe, lai es aiz bezdarbības nedarītu palaidnības un neplēstos ar savu māsu. Esmu apguvis arī aušanu. Pateicoties aušanas prasmēm, jaunībā nopelnīju pat savu pirmo auto!”

Ojārs ar aizrautību stāsta par savu sirdslietu – adīšanu. Savulaik ar šo vaļasprieku piedalījies arī Latvijas televīzijas spēlē “Mini mani!” un par to stāstījis raidījumā “Es – savai zemītei”. “Es joprojām brīvajā laikā saviem bērniem un tuviniekiem adu gan zeķes un cimdus, esmu adījis arī lielākus adījumus – džemperus, kā arī pavisam mazus, miniatūrus adījumus.”

Jautāts par krāsu izvēli, Ojārs atbild: “Man vislabāk patīk dzija oranžā, dzeltenā un tumši brūnā krāsā – šīs krāsas esmu iemīļojis, tādēļ arī šallei šodien izvēlējos dziju oranžā krāsā.”

Koprades projekta “Šalle Latvijai” mērķis ir gada laikā rokadīšanas un mašīnas adīšanas tehnikā radīt unikālu adījumu – šalli, kas atspoguļotu visas Latvijas adītāju prasmes, katra novada individuālo krāsu un rakstu izpratni. Ikviens interesents vēl līdz 7. janvārim aicināts piedalīties, iepriekš piesakoties pa tālruni 29436440 (Inese Pomka).

Paldies ikvienam, kurš jau piedalījies adīšanas stafetē – koprades projektā “Šalle Latvijai”!

Scroll to Top
WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux