Valmierā skanēs Nacionālo bruņoto spēku Štāba orķestra koncerts “Drošā Latvijā”

Atzīmējot 20. gadadienu kopš Latvijas Republikas pievienošanās Ziemeļatlantijas līguma organizācijai (NATO), Nacionālo bruņoto spēku Štāba orķestris rīko koncertus “Drošā Latvijā”.
Orķestris uzstāsies 23. aprīlī plkst. 19.00 Valmieras Kultūras centrā, 24. aprīlī plkst. 19.00 Blīdenes kultūras namā, 25. aprīlī plkst. 18.00 Ludzas kultūras namā un 30. aprīlī plkst. 19.00 Rīgas Latviešu biedrības namā. Ieeja koncertos – bez maksas. Ieejas kartes uz koncertu Valmierā var saņemt Valmieras Kultūras centra kasē.
Koncertos “Drošā Latvijā” Nacionālo bruņoto spēku Štāba orķestris galvenokārt atskaņos latviešu mūzikas kompozīcijas, kas, mijoties stāstiem, atspoguļos latviešu tautas daudzveidīgo vēsturi un nacionālo identitāti, sniedzot ieskatu gan pagātnes notikumos, gan mūsdienu
sabiedrības kultūrā. Klausītājiem būs iespēja dzirdēt Jura Kulakova, Raimonda Paula, Sergeja Austra Universa, kā arī citu komponistu skaņdarbus.
“Izprotot profesionāla militāra orķestra funkcijas armijas struktūrā un sabiedrībā, ir skaidrs, ka Nacionālo bruņoto spēku Štāba orķestra klātbūtne ceļā uz drošu Latviju ir bijusi visai cieša. Šī iemesla dēļ sadarbība starp NATO dalībvalstu militārajiem mūziķiem 20 gadu laikā ir veidojusies veiksmīga un auglīga. Dzīvojot neatkarīgā Latvijā, mūsu pašu komponistu radītie darbi ir varējuši netraucēti vēstīt par latviešu mentalitāti, humoru, drosmi, lepnumu un dzīvesziņas gudrību, kas ir bijis un turpinās būt kā daļa no mūsu kultūras stūrakmeņiem,” stāsta diriģents kapteinis Aleksandrs Kreišmanis.
Nacionālo bruņoto spēku Štāba orķestris ir dibināts 1992. gada 3. februārī, un tā ir viena no atpazīstamākajām Latvijas armijas vienībām. Sabiedrībā orķestris visbiežāk asociējas ar valstī nozīmīgiem svētkiem un sarīkojumiem. Orķestra darbībā ir apvienotas vairākas funkcijas – ceremonijas, parādes, defilē programmu demonstrējumi, orķestra un kameransambļu koncerti.
Pastāvēšanas laikā Nacionālo bruņoto spēku Štāba orķestris ir piedalījies daudzos starptautiskos un pasaulē ievērojamos militārās mūzikas festivālos, kā arī sadarbojies ar atpazīstamiem diriģentiem, solistiem un kameransambļiem. Pagājušās koncertsezonas laikā orķestris ar panākumiem piedalījies Virdžīnijas Starptautiskajā defilē festivālā (Virginia International Tattoo) Norfolkā, Virdžīnijas štatā, ASV, kā arī Starptautiskajā NATO alianses dalībvalstu orķestru defilē festivālā “Military Tattoo Lithuania 2023” Viļņā, Lietuvā.

Scroll to Top
WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux