Valmierā norisināsies Latvian Voices a cappella festivāls 2023

17.-19. augustā Valmieru ar vasaras meistarklasēm un septīto a cappella mūzikas festivālu pieskandinās vokālā grupa Latvian Voices. Festivāls ik gadu pulcē ansambļu dziedātājus, mūziķus, pedagogus, individuālos interesentus un a cappella mūzikas cienītājus.

Meistarklases, kā ierasts, vadīs Latvian Voices dalībnieki, īpašu vērību piešķirot tādiem tematiem, kā radošums, mēģinājumu un iedziedāšanās process, skatuves brīvība, balss veselība, ķermeņa, prāta un balss savstarpējā harmonija. Īpašs akcents tiks likts uz vīrieša balsi. Arī visi festivāla viesmākslieki un vieslektori šogad ir vīriešu balss īpašnieki: mūziķis un dziedātājs Shipsea; elpas un balss treneris
Arturas Burke; dziedātāji no vokālajām grupām Midnight Five (Latvija) un ManSound (Ukraina), kuri dalīsies ar savu profesionālo skatījumu un personisko pieredzi ansambļu dziedāšanā.

Festivāla ietvaros notiks vairāki vokālās mūzikas koncerti:
17.augustā plkst.19:00 Valmieras Sv.Sīmaņa baznīcā festivālu ar solo uzstāšanos atklās daudzpusīgi radošā personība- Shipsea. Viņš ir darbojies neskaitāmos, žanriski daudzveidīgos projektos, tai skaitā bijis vokālās grupas Cosmos dalībnieks. Shipsea unikālais balss tembrs un diapozons apvienojumā ar viņam raksturīgo, eksperimentālo oriģinālmūzikas stilu, spēj aizkustināt klausītājus gan Latvijā, gan
ārpus tās.
18.augustā tradiconālo A Cappella Nakti ar brīvdabas koncertu “Akustika” pagalmā plkst.20:00 atvērs vokālā grupa Midnight Five. Grupā dzied pieci jauni, profesionāli mūziķi- Rīgas Doma kora skolas absolventi-, kuri turpina izglītoties skatuves mākslās, un savu dzīves ceļu jau ir cieši savijuši ar koru un vokālo ansambļu mūziku. Grupas repertuārā atrodams gan džezs, gan popmūzika, gan folklora, gan citi vārdā nenosaukti stili. Vakara turpinājumā par a cappella noskaņām rūpēsies DJ Straume.
19.augustā Valmieras Kultūras centrā plkst.18:00 sāksies festivāla Noslēguma koncerts divās daļās. Pirmajā daļā uz skatuves kāps festivāla rīkotāji – Latvian Voices – un visi šī gada meistarklašu dalībnieki. Koncerta otrajā daļā uzstāsies grupa Mansound no Ukrainas. Vokālais sekstets ir dibināts Kijivā 1994.gadā, un 2001.gadā All American Entertainment Awards apbalvošanas ceremonijā

ManSound bija nominēti kā labākā vokālā grupa. Neraugoties uz kara apstākļiem, grupa nav pārstājusi savu skatuves darbību, tādējādi vēršot pasaules uzmanību uz Ukrainā notiekošo.

Latvian Voices ir viena no vien dažām profesionālajām a cappella grupām Baltijā. Ņemot vērā šī mūzikas žanra mazpazīstamību, Latvian Voices sadarbībā ar Valmieras pilsētu ir izvirzījuši mērķi ik vasaru iepazīstināt klausītājus ar a cappella mūzikas daudzveidību un aktualitātēm pasaulē, nodrošinot kvalitatīvus pašmāju mākslinieku un ārzemju grupu koncertus, kā arī rīkojot iedvesmojošas meistarklases a cappella praktizētājiem. Festivāls norisinās dažādās šarmantās Valmieras lokācijas vietās, atklājot šī reģiona un vasaras sezonas burvību.

Informāciju sagatavoja:
Zane Johansone,
Latvian Voices menedžere/ festivāla producente

Scroll to Top
WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux