Valmierā ar koncertu viesosies grupa TRAD.ATTACK! no Igaunijas

25. novembrī plkst. 19.00 Valmieras Kultūras centrā koncertēs mūsu ziemeļu kaimiņvalsts Igaunijas titulētākā folkmūzikas apvienība Trad.Attack!. Tā ir grupa, kas atgriež igauņu folkmūzikas enerģiju, tīrību un patiesumu, mūzikā veiksmīgi apvienojot bagātīgo pagātnes mantojuma sajūtu un mūsdienīgus tehniskos risinājumus. „Trad.Attack!” skanējumā savijas pārliecinošs vokālais sniegums ar igauņu dūdām, saksofonu, perkusijām un citiem instrumentiem.

Trad.Attack! izvirzītais mērķis – sevi nemitīgi izaicināt, pārsteidzot gan pašiem sevi, gan savus fanus. Deviņu gadu laikā grupa ir izdevusi piecus studijas un trīs digitālos albumus. Viņu jaunākais albums “Bring It On” tika izdots 2023. gada martā. Albums atspoguļo pārmaiņas gan grupas biedros, gan apkārtējā pasaulē. Ar jauno albumu grupa paplašina savu pasauli un meklē jaunas skaņas. Grupas dalībnieku muzikālie ceļi krustojušies ar vairākiem mūziķiem no Igaunijas un citām valstīm, piemēram, ar gruzīnu vokālo ansambli “Iberi”, kanādiešu folkpopa grupu “The East Pointers”, grupas “Yemen Blues” dibinātāju, Izraēlā dzimušo mūziķi Ravidu Kahalani un citiem. Vienlaikus Trad.Attack! neaizmirst savas saknes – paliek uzticīgi tam, kas viņi ir un tam, kas šo grupu padara tik īpašu.

Trad.Attack!, kas pirms deviņiem gadiem kā spilgta komēta ielidoja Igaunijas mūzikas apritē, izvirzīja muzikālo mērķi – uzstāties ikvienā pasaules valstī, lai dalītos īstā un sirsnīgā mūzikā ar cilvēkiem visā pasaulē. Šobrīd viņi jau uzstājušies 38 valstīs un teju visos kontinentos, koncertējot Vudfordas folkfestivālā (Austrālija), Womad (Lielbritānija un Čīle), Rainforest World Music festivālā (Malaizija), Vankūveras folkloras festivālā (Kanāda) un citviet. Arī savā dzimtajā Igaunijā grupa dodas koncerttūrēs un uzstājas plaši apmeklētos koncertos. Trad.Attack! darbs un muzikālās aktivitātes Igaunijā ir atzītas un novērtētas ar 29 mūzikas balvām, tostarp “Gada grupa” un “Gada albums”.

“Trad.Attack! ir kā ugunsbumba, kā svaiga greipfrūtu sula, viņi ieslēdz dzīvi – ar viņiem vajag sākt ik rītu!” saka Helena Sildna, Tallinas Mūzikas nedēļas organizatore.

Biļetes cena: 15-25 EUR. Ar Valmieras kultūras karti 1 EUR atlaide no biļetes cenas, “Goda Ģimene” atlaide – 20%. Biļetes var iegādāties “Biļešu Paradīze” kasēs un elektroniski www.bilesuparadize.lv .

Scroll to Top
WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux