Top jauna koncertprogramma Latvijas valsts svētkos “Mans zelts ir mana tauta”

Aktuālāks nekā jebkad agrāk top jauns koncertstāsts, veltīts Latvijas valstij tās dzimšanas dienā.
Ciklā “ar cieņas apliecinājumu savai zemei un rotaļīgu vieglumu mūzikā” piedzīvotas jau daudzas lieliskas programmas, un šī gada valsts svētku koncerti aizsāksies 4. novembrī Ogres kultūras centrā, lai pēc tam turpinātos vēl desmit Latvijas pilsētās.
“Mans zelts ir mana tauta, mans gods ir viņas gods…” – lielāku jēgu kā šajās Rūdolfa Blaumaņa dzejas rindās ir grūti ietilpināt.  Lai arī tapušas pirms 120 gadiem, aktuālas tās kļuvušas tieši šodienas kontekstā. Ir daudzas izcilas dziesmas, kuras vienojušas un sargājušas mūsu tautu dažādos likteņu griežos.
Vienkopus satikušās Latvijas valsts dzimšanas dienai veltītā koncertā, tās izskanēs kā spēkus dodoša himna cieņai, savas tautas un Dzimtenes mīlestībai.
Koncertstāstā “MANS ZELTS IR MANA TAUTA”  pie skatītajiem novembrī dosies četri lieliski dziedātāji Zigfrīds Muktupāvels, Dināra Rudāne, Anmary, Atis Ieviņš un instrumentālā grupa – Jānis Lūsēns, Aivars Gudrais, Harijs Gūtmanis,  Jānis Lūsēns jun. Uz skatuves skanēs J.Lūsēna, Z.Liepiņa, R.Paula, U.Marhilēviča, J.Kulakova, M.Brauna, U.Stabulnieka, H.Zariņa u.c. komponistu melodijas.
“Ir īstais laiks pastāvēt par mūsu Latvijas valsti, tās godu un vērtībām. Par Tēvzemi, valodu un spēku, jo tieši dziesmās ir spēks. Dziesmā mēs esam vienoti un stipri. Tas šobrīd nepieciešams visvairāk”, uzsver koncertu producents Aigars Dinsbergs, atgādinot, ka jaunā programma būs turpinājums pirms 14 gadiem aizsāktajai rudens valsts svētku koncertsērijai.
„Mans zelts ir mana tauta” atklāšanas koncerts jau tradicionāli notiks Ogres kultūras centrā – 4.novembrī. Pēc tam koncerti būs skatāmi 6.11 Vidzemes koncertzālē Cēsis, 10.11 Ādažu kultūras centrā, 11.11 Alūksnes kultūras centrā, 13.11 Jelgavas kultūras namā, 15.11 Rīgā, VEF Kultūras pilī, 16.11 Latgales vēstniecībā GORS, 17.11 Krustpils kultūras namā, 20.11 Liepājas OC Rožu zālē, 25.11 Valmieras Kultūras centrā un 26.11 Tukuma pilsētas kultūras namā.
Iepriekšējos gados šī cikla ietvaros tapušas programmas “Mana dziesma Latvijai”, Latviešu kino un teātra zelta dziesmas “Brīvās Latvijas dziesmas”, “Manas tautas dziesmas”, „Manai Dzimtenei”, „Es savai Tēvzemei”, „Manas Tautas Likteņdziesmas”, „Dod, Dieviņi” , „Pūt, vējiņi” , “Sirdspuksti” u.c.
Koncertciklu jau no pašiem pirmsākumiem iedvesmo un atbalsta Latvijas Radio 2. Koncertu veido Producentu grupa 7. Biļetes „Biļešu Paradīzē” kasēs.

Sagatavoja Maija Tālberga
Tālr. 29494794
Producentu grupa 7

Scroll to Top
WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux