Sieviešu koris “Jumara” aicina uz jubilejas koncertuzvedumu “Koki”

27.aprīlī plkst.17.00 aicinām uz sieviešu kora “Jumara” jubilejas koncertuzvedumu “Koki”. Koncertā piedalīsies sieviešu koris “Jumara” (diriģente Inga Zirne, kormeistares Līga Iesmiņa un Dina Farnaste) un pavadošā grupa – Līga Ivāne, Raivo Ozols un Emīls Zilberts.

Es kokus kā cilvēkus jūtu.
Un tie mani kā koku jūt.
(I.Ziedonis)

Koncertuzveduma režisore Līga Gacka: “Visos laikos kokiem un cilvēkiem bijusi neizskaidrojama saikne un īpašas attiecības. Sieviešu kora “Jumara” koncertuzvedumā pievērsīsim uzmanību tam, kas mūs vieno un noskaidrosim, kāpēc ir svarīgi kopā būt. Kokiem ir būtiski veidot mežu – tādā veidā tie rada patvērumu pārējiem, tāpat savstarpēji saistīta ir arī koku sakņu sistēma, tādējādi palīdzot kokiem augt un citam citu atbalstīt. Arī mums, cilvēkiem, ir vienlīdz svarīgi veidot mežu, lai mēs būtu patvērums viens otram! Stāstu izstāstīt palīdzēs Valmieras Viestura vidusskolas jaunieši – Estere Lutce, Denīze Allika, Paulīna Jansone, Jurģis Segliņš, Rūdolfs Segliņš un Adrians Gerasimovs.”
Jubilejas koncertuzvedumā “Koki” skanēs kora dalībnieču iemīļotas dziesmas jeb mīļdziesmiņas. “Koncertu atklāsim ar Jēkaba Jančevska dziesmu “Koki”. Tā ir zīmīga dziesma – mūsu jubilejas vadmotīvs, vienlaikus, izvēloties šo dziesmu, esam sev uzstādījušas izaicinājumu un augstu latiņu arī izpildījuma ziņā. Koncertprogrammā skanēs dziesmas, kas mums ir tuvas un kurām ir īpaša nozīme un vieta mūsu sirdīs. Skanēs latviešu komponistu dziesmas gan a cappella, gan ar instrumentālo pavadījumu – latviešu tautasdziesmu apdares, dziesmas no Dziesmu svētku repertuāra, Raimonda Paula “Mežrozīte” īpašā aranžijā un daudzas citas, arī dziesmas “You raise me up” versija latviešu valodā,” par jubilejas koncertprogrammu “Koki” stāsta kora “Jumara” diriģente Inga Zirne.
Sieviešu korī “Jumara” dzied vairāk nekā 40 dāmas. Kolektīvu vislabāk raksturo kopābūšanas prieks. “Mums patīk doties pārgājienos, izzinošās ekskursijās un piedzīvojumos. Esam bijušas gan tuvākos, gan tālākos braucienos – vasarā plānojam doties uz Tiroli Itālijā, kur piedalīsimies festivālā. Emocijām bagāti izaicinājumi mums ir dalība skatēs un konkursos. Ļoti spilgti atmiņā palikusi skate, gatavojoties Dziesmu svētkiem, kad pēc dziesmas “Kur tu biji, bāleliņi” nodziedāšanas žūrija mūs sveica gan ar skaļiem aplausiem, gan pieceļoties kājās. Šādos brīžos grūti valdīt aizkustinājuma asaras. “Jumarai” raksturīgi”, ka, lai kā gājis mēģinājumos, lai kādas paralēlās lietas katrai notiek ārpus mēģinājumiem, koncertos vienmēr spējam mobilizēties, koncentrēties un parādīt to labāko. “Jumarietes” ir īsti spridzeklīši – ar lielu daudzumu enerģijas un sievišķības. Mēs dziedam “Spīdolas dziesmu” ar Raiņa vārdiem, tā atbilst arī “Jumaras” būtībai un garam. Viņas ir manas Spīdolas. Jā, mums ir savs īpašais sirds ritms, savi sirdspuksti. Mēs kopā, gluži kā koki, vēlamies tiekties uz sauli, augt sirdī un garā, neapstāties pie sasniegtā gan cilvēcīgi, gan profesionāli. Tas mūs vieno!”
Ieeja: 5-7 EUR. Ar Valmieras kultūras karti 1 EUR atlaide. Biļetes var iegādāties “Biļešu Paradīze” kasēs un www.bilesuparadize.lv .

Scroll to Top
WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux