Senioru vīru koris “Baltie bērzi” ielūdz uz jubilejas koncertu “Šodien viss ir citāds jau”

28.martā plkst.19.00 senioru vīru koris “Baltie bērzi” ielūdz savus draugus, atbalstītājus un kora mūzikas cienītājus uz kolektīva 30 gadu jubilejas koncertu “Šodien viss ir citāds jau” Valmieras Kultūras centrā.
Kora “Baltie bērzi” diriģente Inga Zirne kora dalībniekus mīļi dēvē par saviem Puisīšiem, sakot, ka, šobrīd ar pilnu atdevi norit aktīva gatavošanās jubilejas koncertam. “Atšķirībā no dažiem saviem laikabiedriem, Puisīši nečīkst, nesūdzas, uz mēģinājumiem vienmēr ierodas saposušies un sapucējušies. Mums katrs mēģinājums ir satikšanās un kopābūšanas svētki. Vīri pārstāv sava zelta laikmeta inteliģenci – no viņiem var mācīties toleranci, cieņu pret sievieti un savas valsts – Latvijas – mīlestību. Mēs visi šo gadu laikā esam tā saraduši būt kopā, ka viens bez otra nevaram. Kad dziedam, dziedam no visas sirds un jūtam, ka skatītāji to novērtē. Pirms katras uzstāšanās mums skatītāju mīlestība ir avansā – atbalstu un aplausus jūtam jau pirms sākam dziedāt. Neslēpšu – mums nākotnei ir lieli plāni, daudz kas iecerēts. Esmu pārliecināta, ka iecerētais piepildīsies un par mūsu muzikālajām aktivitātēm vēl dzirdēsiet,” saka Inga Zirne, piebilstot, ka nesen, koncertējot senioru kolektīvu koncertā Trikātā, emocionāls brīdis bijis koristu tikšanās ar ilggadējo kora dalībnieku Argodu, kurš nosvinēja 99 gadu jubileju. “Tas bija īpašs tikšanās mirklis. Mēs smaidījām caur asarām…,” atceras kora diriģente.
Ivars Briedis korī “Baltie bērzi” dzied 14 gadus. Viņš atzīst, ka ikviens koncerts ir emocijām piepildīts. “Skaistākie kopā piedzīvotie brīži ir koncertos. Esmu pamanījis īpašo skatītāju reakciju uz mūsu kora sniegumu. “Baltos bērzus” vienmēr klausās ar uzmanību un cieņu. Kā vienu no īpašākajiem koncertiem es atceros uzstāšanos Dziesmu svētkos, protams, arī mūsu neformālie pasākumi – ekskursijas – ir neaizmirstamas. Tā mums ir ikgadēja tradīcija kaut kur kopā aizbraukt. Šajā vasarā bijām Kurzemē, līdz pat Kolkai. Bija vīri, kuri tur viesojās pirmo reizi. Šovasar plānojam piedalīties vēl nebijušā muzikālā piedzīvojumā – dziedāt Gaiziņkalna galotnē, gribētos aizbraukt arī pie draugiem – Veru vīru kora Igaunijā. Vēlētos dziedāt vēl nākamos 30 gadus, jo dziesma dod prieku. Inga mūs sirsnīgi sauc par puisīšiem, taču es viņu saucu par mūsu Puķuzirnīti. Smaržot un dziedāt! Ir patiesa bauda dziedāt, kad Inga diriģē!” saka Ivars Briedis, aicinot ikvienu kopā piedzīvot skaistu muzikālu notikumu 28.martā Valmieras Kultūras centrā.
Jubilejas koncerta režija un vadīšana uzticēta Inesei Sudrabai un Mārim Bušmanim. Inese Sudraba: “Koncertā koris kopā ar viesiem izdziedās, kā puika izaug par dziedošu vīru – dziesmas ceļš no skolas vecuma delverīga puišeļa, pusaudža gadu skanîgie līkloči, nobrieduša vīra muzikālais skanējums līdz pat dzīvesgudru kungu uzticībai dziesmai. Muzicēs Kaspars un Valters Gravas, Valmieras Pārgaujas sākumskolas zēnu koris (diriģente Anda Tomsone), Mariuss Grencis, Zigfrīds Muktupāvels, Līga Ivāne, Raivo Ozols, Emīls Zilberts un, protams, ar rūpīgās, atbildīgās mākslinieciskās vadītājas Ingas Zirnes diriģenta žestu vadītie jubilāri – koris “Baltie bērzi”.”

Biļetes uz jubilejas koncertu – 5-7 EUR. Biļetes var iegādāties “Biļešu Paradīze” kasēs un www.bilesuparadize.lv

Scroll to Top
WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux