Valmieras novada kolektīvi dziesmā dejo un dejā skan

Tas bija īss mirklis dziedātājiem un dejotājiem, bet citiem tās bija trīs karstas vasaras dienas, 4.-6.augusts, kad lielā Mežaparka estrāde piedzīvoja tautas svētbrīdi – dziesmas un dejas mijiedarbību. “Dziesma dejo. Deja skan” ir izlolots projekts, kur dzīvās mūzikas pavadījumā dziedātāji vienojas kopējā dejā ar deju kolektīviem, un dejotāji vienojas kopējā dziesmā ar koriem. Mūsu pašu jauniešu deju kolektīvs “Sadancis”, jauktais koris “Valmiera” un VPDK “Līksme” bija starp tiem 6000 dalībniekiem, kas atgādināja mums pašiem, cik latviešu tauta ir bagāta un cik skaisti ir Mūsu kopības mirkļi.
JDK “Sadancis” atzīst, ka šī bijusi lieliska iespēja būt Mežaparka lielajā estrādē pēc rekonstrukcijas. Jaunais formāts, kur skatītji sēž koru tribīnēs un dalībnieki ir skatītāju zonā, ļāva izdejoties daudz plašāk nekā bija piedzīvots līdz šim. Vairāki mēģinājumi kopā ar koriem sniedza sajūtu, ka robežas tik tiešām starp dziesmu un deju nav. Koncerts tika atklāts ar dejotāju himnu “Es mācēju danci vest”, un noslēgts ar koru himnu “Gaismas pils”, protams, noslēdzošajā dziesmā, “Saule, Pērkons, Daugava” vienojās pilnīgi visi – kori, deju kolektīvi un skatītāji. Šūpojoties starp zelta repertuāru un jaunradēm, starp pagātni un nākotni, starp vasaru un ziemu, tika sasniegts visaptverošs gaišums, kas mirdzēja uz skatuves un skatītāju rindās.

JDK “Sadancis” 6.septembrī sāks gatavošanos XVII Deju svētkiem un ar nepacietību gaida atgriešanos Mežaparkā Vispārējo Dziesmu un Deju svētku noslēguma koncertā.

 

Informāciju sagatavoja:

Līga Bikše,

JDK “Sadancis” vadītāja

Foto: Jānis Romanovskis un no JDK “Sadancis” personiskā arhīva

Scroll to Top
WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux