Pastāsti citiem par savu vaļasprieku!

Pagājušā gada jūlijā Latvijas Republikas Kultūras ministrija izsludināja pieteikšanos Latvijas pilsētām Eiropas kultūras galvaspilsētas statusa iegūšanai 2027. gadā. Uz šo titulu pretendē arī Valmieras pilsēta un topošais Valmieras novads.

Lai noskaidrotu vaļasprieku dažādību, Valmieras novada fonds (VNF) sadarbībā ar Valmieras pilsētas pašvaldību marta sākumā aicināja atsaukties visus Valmieras un Valmieras apkārtnes iedzīvotājus, kuriem ir interesants vaļasprieks, hobijs, aizraušanās un kuriem ir svarīga topošā Valmieras novada izaugsme.

Pateicoties līdzcilvēku interesei un atsaucībai, tika izveidota vaļasprieku iniciatīvas grupa plašākai sabiedrības iesaistei. Līdz šim ir notikušas četras attālinātā tiešsaistē organizētas tikšanās. Tajās tika pārstāvēta Valmieras pilsēta un apkārtējie novadi – iesaistījās gan pašvaldību un nevalstisko organizāciju pārstāvji, gan interešu izglītības pulciņu vadītāji un vairāki sabiedrības pārstāvji, kuri saredz vaļasprieku nozīmi savā ikdienā.

Tikšanās reizēs izveidotā darba grupa ir pārrunājusi vairākus jautājumus un izvirzījusi galvenos uzdevumus.

– apzināt esošās iniciatīvas un veidot turpmāku sadarbību;
– radīt jaunus un pilnveidot esošos kultūras pasākumus, lai sabiedrībai piedāvātu arvien augstvērtīgāku saturu;
– radīt ilgtspējīgas idejas un tās īstenot līdz 2027. gadam, kā arī tās turpināt pēc projekta norises beigām.

Sociālā vietnē Facebook ir izveidota grupa “Hobiji un vaļasprieki Valmieras novadā”. Aicinām tai sekot, kā arī dalīties ar aktuālo informāciju par savu vaļasprieku. https://www.facebook.com/groups/hobijiunvalasprieki

Lai veiksmīgi un kvalitatīvi varētu turpināt iesākto, aicinām ikvienu atbalstīt un līdz 28. aprīlim aizpildīt aptauju: https://forms.gle/Wzz4XVJ6R6zCBnQj6

Ikvienam, kurš vēlas attīstīt kultūras piedāvājumu topošajā Valmieras novadā un pieņemt Eiropas līmeņa infrastruktūras izaicinājumus – līdzdarboties, radīt kopējus projektus, jaunas platformas, sniegt idejas un tās pilnveidot, ir iespēja iesaistīties darba grupas aktivitātēs.

Scroll to Top
WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux