Palīdzības organizēšana Valmieras novadā patvēruma meklētājiem no Ukrainas

Valmieras novada pašvaldība jau kopš 25. februāra centralizēti organizē informācijas apmaiņu starp palīdzības meklētājiem un palīdzības sniedzējiem, aicinot iedzīvotājus zvanīt 8484, pārsvarā organizējot palīdzības sniegšanu uz vietas Valmieras novadā patvēruma meklētājiem no Ukrainas.

Par praktisku palīdzību

Iedzīvotāji atbalstu patvēruma meklētājiem no Ukrainas, kuri jau ir ieradušies vai tuvākajā laikā plāno ierasties Valmieras novadā, aicināti sniegt, ziedojot viņiem nepieciešamās lietas:

– apģērbu un apavus bērniem, sievietēm, senioriem – gan lietošanai telpās, gan ārā. Virsdrēbes atbilstošas pašreizējai sezonai (ziemas, pavasara);
– higiēnas preces, sadzīves ķīmiju – šampūnus, dušas želejas, ziepes, veļas mazgāšanas līdzekļus, zobu pastas, zobu birstes, tualetes papīru, kā arī frotē dvieļus un citas noderīgas lietas.

Lūdzam ziedot lietas, kas ir tīras, nesaplēstas un nebojātas! Pirms ziedošanas lūdzam apsvērt, vai paši šīs lietas būtu gatavi lietot, vilkt.

Mantu sagādes vietas būs iedzīvotājiem tuvākais Valmieras novada kultūras nams, iepriekš sazinoties ar tā vadītāju (kontaktinformācija pieejama šeit). Valmieras pilsētas iedzīvotāji mantas aicināti nogādāt uz Valmieras pagasta kultūras namu (Vanagu ielā 4, Vanagos, iepriekš sazinoties ar Mārtiņu Vecvagaru pa tālruni +371 27122812). Nekādā gadījumā mantas neatstāt pie kultūras namu ārdurvīm. Apģērbu un apavu pieņemšanu organizēs arī SIA “ZAAO”. Plašāka informācija drīzumā.

Ierodoties arvien vairāk bēgļiem no Ukrainas, būs nepieciešami arī sadzīves priekšmeti, sadzīves tehnika un mēbeles, kā arī pārtikas produkti, ko var ilgi uzglabāt. Aicinām iedzīvotājus zvanīt 8484, informēt, kādas lietas un apjomu nepieciešamības gadījumā būsiet gatavi ziedot vai iegādāties, un atstāt savu kontaktinformāciju. Pagaidām šīs lietas lūdzam pašvaldībai nenogādāt, bet gaidīt līdz pašvaldība ar jums sazināsies par konkrētu nepieciešamību!

Pašvaldība tās mājaslapā regulāri atjaunos informāciju par nepieciešamo praktisko palīdzību.

Vienlaikus arī aicinām atsaukties iedzīvotājus, nevalstisko organizāciju dalībniekus – brīvprātīgos, kuri ir gatavi palīdzēt saziedoto mantu šķirošanā, vai kā citādi! Brīvprātīgos aicinām zvanīt pa tālr. +371 27891673 vai rakstīt uz e-pastu solvita.rumba@valmierasnovads.lv.

Drīzumā Valmieras attīstības aģentūra atvērs ziedojumu kontu, kurā aicināsim uzņēmumus un iedzīvotājus ziedot naudu, lai bēgļi no Ukrainas var iegādāties lietas, kuras nav iespējams saņemt ziedojumu veidā, piemēram, medikamentus, apakšveļu un citas lietas, ko bēgļi varēs iegādāties ar dāvanu kartēm, ko pašvaldība iegādāsies par saziedoto naudu. Informāciju drīzumā publicēsim pašvaldības mājaslapā.

Pateicamies ikvienam par atbalstu!

Scroll to Top
WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux