Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Osokina Brīvības festivāls Ukrainai. 100 gadi ar Piafu Valmierā

12.05.2023 @ 19:00 - 20:30

€10 – €25

Mūziķes Katrīnas Gupalo un pianista Andreja Osokina koncertizrāde “100 gadi ar Piafu” Valmieras Kultūras centrā ir viens  no Osokina Brīvības festivāla Ukrainai ieskaņas pasākumiem.

Koncertizrāde “100 gadi ar Piafu” radīta 2015. gadā kā eksperimentāls starpžanru projekts, bet tā izrādījās tik veiksmīga, ka vairākās koncerttūrēs to atzinīgi novērtēja gan klausītāji visā Latvijā, gan mūzikas kritiķi. Armands Znotiņš portālā “Satori” tolaik rakstīja: “Edītes Piafas lomu var droši uzskatīt par īstu pārbaudījumu jebkurai dziedātājai, jebkurai aktrisei. Rezultāts nelika vilties, pārliecinot ar ieceres īstenojuma profesionalitāti un radošās koncepcijas daudzpusīgumu.” Gadu gaitā Piafai veltītā izrāde notikusi neskaitāmās zālēs Latvijā, kā arī Somijā.

Nojaucot robežu starp teātri un izpildītājmākslu, klasisko un populāro mūziku, “100 gadi ar Piafu” atklāj stāstu par vīrieša un sievietes mīlestību un tās nepieradināmo dabu iedvesmai pakļautajā mākslinieka dzīvē. Veltījums leģendārās franču dziedātājas Edītes Piafas simtgadei apvieno gan Piafas leģendārākos hītus un īpaši ekspresīvās pēdējo gadu dziesmas, kas daudziem klausītājiem būs atklājums, gan arī klasisko mūziku, kas, skanot Piafas dzīves laikā, iedvesmojusi viņu un radījusi atmosfēru 20. gadsimta Parīzē – tā ir gan Morisa Ravēla un Ēriksa Satī, gan Kloda Debisī un Olivjē Mesiāna mūzika.

Katra iegādātā biļete ir ziedojums Ukrainai.

Festivāla laikā gūtie ieņēmumi sadarbībā ar “Biļešu Paradīze” un Ziedot.lv tiks ziedoti Ukrainas atbalstam.

Osokina Brīvības festivāls Ukrainai notiks no 7. maija līdz 11. jūnijam. No 7. līdz 19. maijam plānoti vairāki festivāla ieskaņas pasākumi – sarunas par aktuālo, meistarklases un citi, savukārt no 20. maija līdz 11. jūnijam notiks 8 koncerti dažādās Rīgas vietās: Melngalvju namā, Vāgnera namā, Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē, Anglikāņu baznīcā, kultūrtelpās “Ola Foundation” un “Amoralle Level Up”.

Plašāka informācija par festivālu pieejama mājaslapā www.andrejsosokins.com, savukārt biļetes uz pārējiem koncertiem pieejamas www.bilesuparadize.lv.

 

Details

Date:
12.05.2023
Time:
19:00 - 20:30
Cost:
€10 – €25
Website:
https://www.bilesuparadize.lv/lv/event/128471

Venue

Valmieras Kultūras centra lielā zāle
Rīgas iela 10
Valmiera, Latvija
+ Google Map
Scroll to Top
WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux