Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Jauktā kora “Maska” koncerts “Labvakar, Latvija!”

20.01.2023 @ 19:00 - 20:00

€5

20. janvārī plkst. 19.00 Valmieras Sv. Sīmaņa baznīcā ar koncertprogrammu “Labvakar, Latvija!” viesosies jauktais koris “Maska”.

Jauktais koris “Maska” ir viens no labākajiem Latvijas amatieru koriem. Koris dibināts 2000. gadā un tā izveidotājs, diriģents un mākslinieciskais vadītājs no kora pastāvēšanas pirmās dienas ir Jānis Ozols. Koris “Maska” un diriģents Jānis Ozols ir radoša apvienība ar savu šarmu un stilu, kura unikalitāti raksturo spēja izpildīt ne tikai klasisku kormūziku, bet uzdrīkstēšanās būt atšķirīgiem.

Savā darbības laikā koris guvis augstus sasniegumus un atzinību, pierādot sevi kā mērķtiecīgu un radošu kolektīvu, sniedzot koncertus Latvijā kopā ar labākajiem solistiem un izpildītājiem un piedaloties starptautiskos konkursos (Itālijā, Slovēnijā, Čehijā, Igaunijā, Somijā, Spānijā, Austrālijā, Japānā, Zviedrijā, Beļģijā un citur). 2019. gada augustā MASKA pārstāvēja Latviju konkursā Eurovision Choir 2019 (Gada Eirovīzijas koris) Gēteborgā, Zviedrijā.

Nozīmīgu kora repertuāra daļu veido komponistes un vokālās grupas “Latvian Voices” vadītājas Lauras Jēkabsones radītie skaņdarbi, kas veltīti korim “Maska”. Tostarp “Sprediķis Piņķu baznīcā”, kas pirmatskaņots 2022. gada rudenī un veltīts Latvijas brīvības cīnītājiem un
pulkedim Jukumam Vācietim, kura maz-maz-mazbērni dzied korī “Maska”. Starp latviešu komponistu (Jānis Lūsēns, Pēteris Vasks, Ēriks Ešenvalds, Laura Jēkasbsone) skaņdarbiem, kuros caur dzejnieku vārdiem un tautasdziesmām izskan lūgšana par Latviju un mūsu līdzcilvēkiem, koncertprogrammā iekļauti arī divi ārvalstu mūsdienu komponisti – Josu Elberdina (Spānija) “Ave Maria” un ukraiņu komponistes Tetiānas Jašviļi skaņdarbs “Трисвятое” (Lūgšana Svētajai Trīsvienībai), kas veltīts 1945. gadā Japānas pilsētu Hirosimas
un Nagasaki atombumbas uzbrukuma upuriem.

Ieejas maksa: 5 EUR.

Details

Date:
20.01.2023
Time:
19:00 - 20:00
Cost:
€5
Website:
https://www.bilesuparadize.lv/lv/event/124116
Scroll to Top
WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux