Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Danču vakars ar Tautas mūzikas kopu

17.02.2024 @ 18:00 - 20:00

€5

17.februārī plkst. 18.00 Valmieras Kultūras centrā norisināsies pirmais Danču vakars kopā ar Tautas mūzikas kopu. Valmieras Kultūras centra Tautas mūzikas kopa septembrī sāka savu otro sezonu. Šajā laikā kolektīvs aktīvi piedalījies dažādos pasākumos, kur gan dziedāts, muzicēts, gan arī apgūti tradicionālie latviešu danči.

Tautas mūzikas kopas vadītāja Līga Jeleviča: “Rudenī, Mārtiņdienu godājot, kārtīgi izlustējāmies Jērcēnu pagastā kopā ar folkloras kopu “Mežābele”. Piedalījāmies Sēļu muižas folkloras festivālā “Audz, pupa!”, kur kopā ar citiem muzikantiem gan dziedājām, gan dancinājām dalībniekus un viesus. Ciemojāmies arī Smiltenē pie folkloras kopas “Rudzupuķe”, kur kopā muzicējām un mācījāmies viens no otra tradicionālos dančus. Ziemas saulgriežos iepriecinājām Valmieras bērnudārza bērnus un vecākus, iepazīstinot ar senču tradīcijām. Maskās tērpušies kopā dziedājām, gājām rotaļās, vilkām bluķi un iesaistījām visus vēl šādās tādās jautrās izdarībās.”

“Nu jau otro gadu kā kolektīvs braucam mācīties jaunus soļus uz dancotāju vidū tik slaveno “Ģikšu danču nakti”, kur visas nakts garumā var izdejoties uz nebēdu un apgūt ne vien latviešu, bet arī kaimiņu tautu tradicionālās dejas. Laipni aicinām visus dancot gribētājus uz Valmieras Kultūras centru 17. februārī! Pati esmu spēlējusi dančus dažādos mūziķu sastāvos, kolektīvos un piedalījusies vairākās meistarklasēs, tradicionālo deju festivālos un nometnēs, taču ar Valmieras Tautas mūzikas kopu šī būs mūsu debija. Esmu sajūsmā par mūsu kolektīva dalībniekiem, kas ir tik radoši un atraktīvi! Kolektīvā esam gan jauni, gan tie, kas tikai sirdī jauni, tomēr, neskatoties uz pieklājīgo gadu skaitu, gatavi apgūt jaunu, pietiekami sarežģītu instrumentu spēli, mācīties dančus un lekt – cik nu kuram tā jauda,” saka Līga Jeleviča.

Ieejas maksa uz Danču vakaru – 5 EUR. Ar Valmieras kultūras karti 1 EUR atlaide. Biļetes var iegādāties “Biļešu Paradīzē”.

 

Details

Date:
17.02.2024
Time:
18:00 - 20:00
Cost:
€5
Website:
https://www.bilesuparadize.lv/lv/event/136484

Venue

Valmieras Kultūras centra lielā zāle
Rīgas iela 10
Valmiera, Latvija
+ Google Map
Scroll to Top
WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux