Mākslinieciskās pašdarbības kolektīvi uzsāk jauno radošo sezonu

Septembrī visi Valmieras Kultūras centra un abu struktūrvienību – Kocēnu Kultūras nama un Valmieras pagasta kultūras nama – mākslinieciskās pašdarbības kolektīvi uzsākuši jauno radošo sezonu un klātienes mēģinājumus. Lai pārrunātu aktuālo jaunajā sezonā, uz kopīgu tikšanos pulcējās pašdarbības kolektīvu vadītāji un Valmieras Kultūras centra vadība.

Valmieras Kultūras centra direktors Toms Upners: “Šogad mūsu prioritāte ir nodrošināt visu mākslinieciskās pašdarbības kolektīvu pilnvērtīgu darbību. Tas nozīmē – gan strādāt ar jau esošajiem kolektīvu dalībniekiem, gan piesaistīt jaunus. Paldies kolektīvu vadītājiem, ka šajā sarežģītajā divu gadu periodā neviens mūsu kolektīvs nav pārtraucis darbību, noticis tieši pretējais – esam izveidojuši divus jaunus kolektīvus: saksofonu ansambli “Valmieras meitenes” Agneses Geduševas vadībā un Tautas mūzikas kopu Līgas Jelevičas vadībā. Lai arī šobrīd vēl nav precīzas informācijas, tomēr, analizējot situāciju, cilvēku skaits, kuri iesaistās pašdarbības kolektīvos, objektīvi varētu būt mazāks, jo šajā pārmaiņu laikā, iespējams, atrasti kādi citi vaļasprieki un nodarbošanās. Darbība amatiermākslā prasa arī lielu atdevi un pašdisciplīnu. Vienlaikus ceru, ka nākamajā gadā gaidāmie Vispārējie latviešu Dziesmu un Deju svētki daļai dalībnieku noteikti būs labs iemesls, lai turpinātu darboties vai atgrieztos savā kolektīvā. Šī sezona mūsu kolektīviem aizritēs gaidāmo svētku zīmē. Jau šobrīd turpinās intensīvs gatavošanās un darba process. Pateicos ikvienam par ieguldīto darbu, lai svētkos mēs varētu lepoties ar Valmieras kolektīvu sniegumu!”
2022./2023. gada sezonā vairāki kolektīvi svinēs kopā būšanas jubilejas. Septembrī 20 gadu jubileju atzīmēja senioru vokālais ansamblis “Dziesmotā senatne”, šogad 30 gadu jubileja aprit bigbendam “Valmieras puikas”. Nākamajā gadā 5 gadu jubileju svinēs Etno kokļu kopa, Šova deju grupa “Aurum” un senioru deju kolektīvs “Gauja FIX”. 10 gadu jubileja apritēs vokālajai grupai “Imera”, 30 gadi – senioru vīru korim “Baltie bērzi”, 35 – VPDK “Agrā rūsa”, savukārt 40 gadu jubileju svinēs jauniešu deju kolektīvs “Sadancis”, bet 45 gadi – sieviešu korim “Jumara”. Cienījama – 60 gadu jubileja – būs senioru korim “Sudrablāse”.
Ikviens, kurš jūt sevī radošu nemieru un vēlas dziedāt, dejot, muzicēt, gleznot vai radīt, laipni gaidīts pievienoties kādā no kolektīviem. Ar informāciju par mēģinājumu norisi un plānotajiem pasākumiem var iepazīties Valmieras Kultūras centra mājaslapā www.vkc.lv .

Scroll to Top
WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux