Lāčplēša dienā iedegsim sveču liesmiņas brīvības cīnītāju piemiņai!

Stipri un vienoti bija brīvības cīnītāji, kad 1919. gada 11. novembrī Latvija piedzīvoja vienu no svarīgākajām uzvarām Brīvības cīņās – Latvijas Bruņotie spēki no Rīgas padzina Bermonta karaspēku. Ik gadu 11. novembrī cīņās kritušos varoņus godinām ar gaišām domām un iedegtām sveču liesmiņām. Arī šogad Lāčplēša dienā aicinām ikvienu Valmieras novada iedzīvotāju individuāli vai ģimenes lokā iedegt un nolikt sveces brīvības cīnītāju piemiņas vietās un izgaismot sava mājokļa logus. Lai Valmieras novads iemirdzas svecīšu gaismās!

Valmierā

Aicinām 11. novembrī pilsētas Centra kapos vai Dīvala kapos individuāli vai ģimenes lokā iedegt svecīti, godinot tos, kuru drosme 1919. gada 11. novembrī ļāva piepildīt sapni par brīvu Latviju.

Svētku noskaņās būs laukums pie Valmieras Kultūras centra.

Brenguļu, Kauguru un Trikātas apvienībā

Brenguļos 11. novembrī aicinām individuāli iedegt svecītes, izgaismojot tiltu pār Abula upi, kā arī tiltiņu Mūrmuižā. Tāpat no plkst. 16.00 aicinām individuāli iedegt svecītes pie stēlām Kauguru kapos un pie Lāčplēša Kara ordeņa kavalieru atdusas vietām un stēlām Trikātas kapos. Pie Ķēniņa Tālivalža pieminekļa Trikātā veidosim Gaismas ceļu, no plkst. 16.00 noliekot un aizdedzot svecītes. Svecītes aicinām novietot arī pie Kauguru kultūras nama.

Burtnieku apvienībā

Matīšos no plkst. 10.00 pie Matīšu Tautas nama skanēs tautasdziesmas, savukārt no plkst. 11.00, izvēloties sev ērtāko laiku, ikviens aicināts nolikt svecīti pie A. Grīna piemiņas akmens “Pikātos”. No plkst. 16.00 individuāli varēs nolikt svecītes pie stēlas Lāčplēša Kara ordeņa kavalieriem Matīšu kapos, kur skanēs mūzika patriotiskās noskaņās.

Vecatē Lāčplēša dienā tiks izgaismoti Vecates Kultūras centra logi un varēs iedegt savu svecīti Vecates centrā.

Ēveles kapos Lāčplēša ordeņa kavalieru atdusas vietās tiks iedegtas sveces un nolikti ziedi, bet Ēveles centru rotās svētku noformējums – no plkst. 16.00 sveču kompozīcijā savu gaismiņu iedegt tiks aicināts ikviens.

Rencēnos no plkst. 16.00 Rencēnu Kultūras nama logos degs sveču liesmiņas.

Burtniekos Varoņu birzī pie Burtnieku evaņģēliski luteriskās baznīcas norisināsies ziedu nolikšana un sveču aizdegšana pie pieminekļa 1. Pasaules karā un Latvijas Brīvības cīņās kritušajiem Burtnieku draudzes dēliem. Burtnieku Kultūras centra logus rotās dekori.

Kocēnu apvienībā

Lāčplēša dienā ar katru iedegto sveces liesmiņu un lāpu ceļu izgaismotajos Kocēnos tiks pieminēti Latvijas Brīvības cīņās kritušie varoņi. Gaismiņās iemirdzēsies Kokmuižas pils parters, un svētku noformējumā tiks ietērpta Kokmuižas promenāde.

Gaismas akcijā “Izgaismojam svētkus” vienojušās vairākas kultūras iestādes – Dikļu Kultūras centra un Zilākalna Kultūras nama logos no 11. līdz 19. novembrim degs gaisma, Bērzaines Tautas namā – no 12. līdz 20. novembrim, bet Vaidavas Kultūras un amatniecības centra logos – no 17. līdz 19. novembrim. Iedegsim sveces logos, atcerēsimies un pieminēsim katrs savā mājā un sirdī!

Mazsalacas apvienība

Mazsalacā pie Varoņu pieminekļa pretim Mazsalacas Svētās Annas evaņģēliski luteriskajai baznīcai visas dienas garumā valdīs patriotiska noskaņa, no plkst. 16.30 skanēs arī mūzika un vārds. Ikviens aicināts izvēlēties sev ērtāko laiku, lai atnāktu, noliktu svecīti un kavētos domās par brīvības cīnītājiem.

Mazsalacas Kultūras centra skatlogos izvietoti Mazsalacas Goda pilsoņu vēlējumi svētkos, ko papildina foto kolāžas.

Ramatas pagasta kultūras centrs svētku laikā būs patriotiskā noformējumā.

Naukšēnu apvienība

Naukšēnos no plkst. 17.00 pie Naukšēnu kultūras nama degs sveces un lāpas, skanēs mūzika.

Rūjienas apvienība

Rūjienā 11. novembra pievakarē “Tālavas taurētāja” pakājē tiks veidota simboliska sveču kompozīcija. Ikviens, kam Latvija sirdī, aicināts atnākt un nolikt svecīti Latvijas kontūrā, pieminot varonīgos brīvības cīnītājus.

Strenču apvienībā

Strenčos 11. novembrī ikviens aicināts individuāli nolikt sveces un ziedus Lāčplēša Kara ordeņa kavaliera Kārļa Slokas atdusas vietā Strenču pilsētas kapos, kā arī iedegt gaismiņu sava mājokļa logos. Būsim kopā gaišās domās!

Aicinām ievērot valstī noteiktos pulcēšanas ierobežojumus un epidemioloģiskās drošības prasības! Sargāsim sevi un savus līdzcilvēkus!

Uzzini vairāk: www.valmierasnovads.lv .

Scroll to Top
WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux