Koncertuzvedumā atdzimusi rokopera “Kaupēn, mans mīļais”

​Ir pagājuši vairāk nekā 20 gadi kopš leģendārās rokoperas “Kaupēn, mans mīļais” iestudējuma Liepājas teātrī, taču vēsturiskais stāsts par sabiedrības apjūsmoto laupītāju un slepkavu savu aktualitāti nav zaudējis arī šodien. Kas ir mūsu varoņi? Vai ar mediju palīdzību par tādu sabiedrības acīs var kļūt ikviens, neatkarīgi no viņa nodomiem un rīcības?

Pirmspandēmijas laikā spoži tika aizvadītas pirmās koncertizrādes atjaunotajam Jāņa Lūsēna un Māras Zālītes kopdarbam – rokoperai „KAUPĒN, MANS MĪĻAIS”. Skatītāju atsaucība pārspēja cerēto, pierādot šī darba nezūdošo aktualitāti. Tādēļ pēc divu gadu pauzes „KAUPĒN, MANS MĪĻAIS” atkal rosinās saklausīt Māras Zālītes dzejā un Jāņa Lūsēna mūzikā iekodētos vēstījumus, palūkoties uz tiem šodienas acīm un mēģināt rast atbildi – ko neticamais leģendārākā latviešu noziedznieka stāsts mums vēsta par cilvēku un viņa izdarītajām izvēlēm cauri laikiem?

Kā saka dzejniece Māra Zālīte, “mani vēl aizvien interesē tas fenomens, ka tauta glorificē šo slepkavnieku, laupītāju – nu, kā tas var būt, ka ažiotāža atgādina tiesas procesus no mūsdienām! Kur ir tas noslēpums, nobīde no elementārām morālām vērtībām? Kur paliek ticība un godaprāts? Tāpēc man bija vajadzīgs varonis, kurā iekodēju savu vērtību sistēmu – Dzejnieks – tautas sirdsapziņa, kurš sevī glabā tautas gara spēku un sāpi par zudušajām garīgajām un ētiskajām vērtībām”.

Jauniestudējumā Dzejnieka lomā atkal redzēsim Zigfrīdu Muktupāvelu, Kaupēns ir jaunais un talantīgais Latvijas Nacionālā teātra aktieris Raimonds Celms, bet Kaupēna mīļoto meiteni Valliju atveido Madara Gaile. Koncertuzvedumā piedalās arī Anmary, Zigurds Neimanis, Mārtiņš Kagainis, Annija Putniņa, Inese Pabērza, Elizabete Zagorska, Edvards Grieze, Toms Kalderauskis, savukārt lielu pienesumu dod Rīgas Doma kora skolas Mūziklu nodaļas audzēkņu un absolventu iesaiste. Viņu dziedātās kora un vokālās partijas, kā arī horeogrāfiskais izpildījums rada īpaši dinamisku, jaunības piesātinātu enerģētiku. Izrādē piedalās arī paplašināts instrumentālistu sastāvs Jāņa Lūsēna vadībā.

Kā uzsver jaunā iestudējuma režisore Paula Pļavniece, „necentāmies atjaunot to, kas jau bijis, bet gan dodam iespēju novērtēt aizgājušo un salīdzinājumam paraudzīties uz esošo, lai rastu atbildes uz pārlaicīgiem jautājumiem”. Koncertuzveduma scenogrāfs Uģis Bērziņš, kostīmu māksliniece Elīna Milta Niedrāja, horeogrāfe Egija Abaroviča, gaismu mākslinieks Jānis Sniķers, vokālā pedagoģe Annija Putniņa. Koncertuzvedumu veidojusi Producentu grupa 7.

„KAUPĒN, MANS MĪĻAIS” atjaunotais koncertuzvedums Vamieras Kultūras centrā notiks 9.aprīlī plkst.19.00. Biļetes nopērkamas “Biļešu Paradīze” kasēs un internetā: https://www.bilesuparadize.lv/lv/event/114226

Scroll to Top
WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux