Koncertā “Mūzika dzimtajā valodā” skanēs pirmatskaņojums “Valmieras svīta”

No 23. jūlija līdz 1. augustam Latvijas dievnamos Cēsīs, Slokā, Valmierā, Rīgā, Ugālē, Viļakā un Liepājā notiks 5. vēsturisko ērģeļu svētki “Latvija – ērģeļu zeme”. Svētku jubilejas gadā gaidāmi septiņi ērģeļmūzikas koncerti, pirmskoncertu sarunas, ērģeļu demonstrējumi, video translācija un vairāki pasaules pirmatskaņojumi, informē rīkotāji. Valmieras dzimšanas dienas svētdienā, 25. jūlijā, plkst. 13.00 Valmieras Sv. Sīmaņa evaņģēliski luteriskajā baznīcā koncertā “Mūzika dzimtajā valodā” uzstāsies čellists Ēriks Kiršfelds un ērģelniece Kristīne Adamaite. Koncertprogrammā: R. Ore, M. Zariņš, M. Einfelde, kā arī skanēs pasaules pirmatskaņojums – Aigara Raumaņa “Valmieras svīta” ērģelēm un čellam.

Ērģeļu svētki sniedz iespēju gan Latvijas iedzīvotājiem, gan ārvalstu viesiem apceļot Latvijas novadus, klausoties un salīdzinot vēsturisko instrumentu skanējumu, kā arī apzinot valsts kultūrvēsturisko lepnumu. Kā norādīja organizatori, svētku koncertprogrammas veidotas ar mērķi pēc iespējas autentiskāk tuvoties katra instrumenta specifikai, stilam un laikmetam.

Projekta mākslinieciskā vadītāja un producente Ilona Birģele pastāstīja, ka katrā koncertā klausītājus gaidīs ievadsarunas par vēsturiskajām ērģelēm un to kultūru Latvijā, bet pēc koncertiem visi interesenti ērģelnieku un ērģeļmeistaru klātbūtnē varēs paši izmēģināt un pārliecināties par ērģeļu skanējumu. Savukārt pirmo reizi svētku vēsturē visās koncertu norises vietās plānots organizēt video translāciju, lai klausītāji varētu ne tikai dzirdēt, bet arī redzēt māksliniekus un viņu darbošanos ar ērģelēm.

Koncerta apmeklējums par ziedojumiem dievnamam.

Ieeja koncertā, uzrādot derīgu Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu vai arī negatīvu Covid-19 testu.

Uzzini vairāk par Valmieras dzimšanas dienas programmu: www.valmierasvin.lv !

Scroll to Top
WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux