Kokmuižas promenādē norisināsies “Vasaras saulgrieži Kocēnos”

Vasaras saulgriežu vakarā, 21. jūnijā, aicinām no tuvākām un tālākām malām sanākt Jāņa bērnus, lai no plkst. 18.00 iepirktos Saulgriežu tirdziņā, savukārt vēlāk Kokmuižas promenādē kopā izdzīvotu un tvertu saulgriežu burvību caur senlatviešu rituāliem, dziesmām un dančiem, kā arī meistarklasē darinātu savu īpašo vainagu un sietu Jāņu sieru.
No plkst. 19.00 norisināsies vainagu pīšanas meistarklase kopā ar “Līgas floristika” meistarīgajām floristēm, ikviens interesents aicināts līdzi ņemt arī savas Jāņu zāles, lai padarītu paša darināto vainagu vēl īpašāku. Tāpat aicinām baudīt maģisko saulgriežu vakara noskaņu, dodoties izbraucienā ar laivām pa Kokmuižas dīķi.
No plkst. 20.00 aicinām piedalīties gardākā Jāņu siera siešanā ar Agitu Majori, savukārt no plkst. 21.00 “Svētkos Jāņa sētā” būs iespēja vērot un iesaistīties VPDK “Savieši”, Kocēnu pamatskolas “Saulīte” un Valmieras Kultūras centra senioru deju kolektīva “Gauja FIX” dejotāju priekšnesumos.
Tāpat pasākuma laikā norisināsies ugunsrituāls kopā ar Ingu Geduševu.
Kad saule būs pavadīta, sāksies latvju danči kopā ar grupu “Ballīšu orķestris” un pašdarbības kolektīviem. Tiks izdejotas visiem labi zināmas dejas – “Šurp, Jāņa bērni”, “Pankūkas”, “Oira”, “Mugurdancis” un daudzas citas.
Pasākuma apmeklējums bez maksas
Scroll to Top
WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux