Kocēnu Kultūras namā notiks labdarības kino seanss Ukrainas atbalstam – filma “Ukraiņu šerifi”

20. aprīlī plkst. 18.00 Kocēnu Kultūras namā notiks labdarības kino seanss Ukrainas atbalstam – tiks demonstrēta filma “Ukraiņu šerifi”.

„Ukraiņu šerifi” ir aizkustinošs, jautrs un reizēm šokējošs stāsts par cilvēkiem kādā Dienvidukrainas ciematā, kuri, par spīti notiekošajam valstī, cenšas dzīvot cilvēku cienīgu dzīvi. Nomaļajā Ukrainas ciematā Starazburivkā, kur oficiālās milicijas pārstāvji iegriežas reti, ciema priekšnieks ir atradis iedarbīgu veidu, kā cīnīties ar nekārtībām. Viņš izraudzījies un iecēlis par šerifiem divus vīrus – gudrāko un stiprāko apkaimē. Bruņojušies ar spožiem žetoniem un sagrabējušu žiguli, vietējie varoņi Viktors un Volodja traucas uz kārtējo izsaukumu. Kādam nozagtas divas pīles, sievietei uzbrūk anakonda, pa ielu klīst vīrs ar cirvi. Ciema priekšnieks nesatricināmā ticībā labajam ir gatavs dot iespēju katram – arī bezpajumtniekam Koļam, kurš reizēm ēd kaimiņu suņus, bet ir stingri apņēmies kļūt par kārtīgu cilvēku. Arī šerifi uzticīgi dara visu, kas darāms – rok kapus, iztīra skursteni, izšķir strīdus un pat sadzer ar kaimiņiem. Ierasto kārtību iztraucē ziņas par karu pierobežā un netālajā Krimā.

2015. gada novembrī Amsterdamā filma saņēma pasaules lielākā un prestižākā dokumentālā kino festivāla IDFA galveno žūrijas balvu. Savukārt 2016. gada septembrī Ukraina izvirzīja filmu kā savas valsts nominantu ASV Kinoakadēmijas labākās ārzemju filmas kategorijā. Filma jau piedalījusies vairāk nekā 30 pasaules festivālos un saņēmusi vairākas nozīmīgas balvas.

Filma oriģinālvalodā ar subtitriem latviešu valodā.

Biļete: 3 EUR. Biļetes varēs iegādāties pirms pasākuma Kocēnu Kultūras namā. Visi ienākumi no biļešu tirdzniecības tiks ziedoti Latvijas Kinematogrāfistu savienībai, kas tālāk šo ziedojumu novirzīs Ukrainas atbalstam. Pasākumu rīko Kocēnu Kultūras nams sadarbībā ar Latvijas Kinematogrāfistu savienību.

Scroll to Top
WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux