Jauniešu koris “Skan” iegūst galveno balvu IX Mazpilsētu un lauku koru konkursā Mazsalacā

9.jūlijā Mazsalacā norisinājās IX Mazpilsētu un lauku koru konkurss, pieminot Sēļu pagastā dzimušā Cimzes skolotāju semināra absolventa, Mazsalacas novada koru darba aizsācēja Pētera Hincenberga 190. gadadienu.

Koru konkursā kategorijā “Pilsētu kori” augstāko žūrijas novērtējumu un galveno balvu saņēma Vidzemes Augstskolas un Valmieras Kultūras centra jauniešu koris “Skan” (mākslinieciskā vadītāja un diriģente Irēna Zelča, diriģents Rūdolfs Bērtiņš, koncertmeistare Līga Ivāne).

Pēc dalības konkursā kora “Skan” mākslinieciskā vadītāja Irēna Zelča pastāstīja: “Konkursam izvēlējāmies šā brīža situācijai pasaulē piemērotas dziesmas – “Ciānas bērni”, “Dziesma Dzimtenei” un “Es izjāju Prūšu zemi”. Kolektīvs jau nerodas tikai dziedot – tā ir sajūta, ka esam visi kopā, ka neesam vieni paši, jo mūs atbalsta un sadzird. Sasniegtais augstais rezultāts ir lieliskas komandas un atsaucīgu cilvēku kopdarbs – katrs no viņiem palīdzēja kaldināt mūsu panākumus – sākot ar iespēju sagatavoties konkursam Valmieras Kultūras centra zālē un Mazsalacas Mūzikas skolas telpās, turpinot ar ilgstošo un ilggadējo Valmieras 5. vidusskolas un personīgi skolas direktores Rudītes Markus atbalstu, ViA – Vidzemes Augstskolas un Valmieras Kultūras centra komandas atsaucību. Paldies par viesmīlību vēlos teikt arī Mazsalacas Kultūras centrs, īpaši direktorei Dacei Jurkai. Mazsalacā ir skaista zāle, ar ļoti labu akustiku, kas konkursā ir būtiski. Patiešām lepojos ar mūsu komandas darbu – Rūdolfs Bērtiņš un Līga Ivāne ir manējie ar lielo burtu. Un, protams, jaunieši! Kāds skaists kolektīvs!”

Scroll to Top
WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux