Dikļi un Valmieras novads – Dziesmu un Deju svētku gājiena priekšgalā. Sākums plkst. 10.00

Godinot Dikļus, kur 1864. gadā norisinājās pirmie dziedāšanas svētki, kas bija sākums Pirmajiem vispārīgajiem latviešu dziedāšanas svētkiem Rīgā deviņus gadus vēlāk, Dikļu un Valmieras novada amatiermākslas kolektīvi būs XXVII Vispārējo Dziesmu un XVII Deju svētku dalībnieku gājiena priekšgalā. Gājiens norisināsies 2. jūlijā no plkst. 10.00.

Valmieras novada amatiermākslas kolektīvi plkst. 9.30 pulcēsies Kaļķu ielā, pie Līvu laukuma, lai dotos maršrutā: Kaļķu iela – Brīvības laukums – Brīvības bulvāris – Brīvības iela – Bruņinieku iela.

Svētku gājienā Valmieras novada amatiermākslas kolektīvi būs uzreiz aiz Svētkos godinātā Līgo karoga, Deju svētku un Svētku karogu nesējiem, goda virsdiriģentiem un goda virsvadītājiem, virsdiriģentiem un virsvadītājiem, valsts amatpersonām, Svētku padomes, Svētku rīcības komitejas, Svētku mākslinieciskās padomes un Kultūras ministrijas pārstāvjiem, Svētku rīkotājiem un atbalstītājiem.

Katrs novads būs izvēlējies kultūrzīmi, tā gājiena laikā pastāstot savu īpašo Dziesmu un Deju svētku stāstu. Valmieras novada amatiermākslas kolektīvu dalībnieki gājienā nesīs simbolisku sidraba birzi, kas ataino sākumu, garīgās vērtības un turpinājumu. Tautasdziesmās sakņojusies sidraba birzs joprojām sakņojas ikvienā, caur kuru turpina dzīvot mūsu neticamais un spēcīgais mantojums.

Jāpiemin, ka gājiena tiešraide būs LTV1, LTV7, LSM.lv, LMT Straume un LR1.

Lepojamies turpināt Dziesmu un Deju svētku stāstu, lepojamies ar 1348 svētku dalībniekiem no Valmieras novada un ikvienu, kurš turpina mūsu spēcīgo mantojumu, vienu no skaistākajām Latvijas tradīcijām, ko apbrīno visā pasaulē!

Foto: pirmo dziedāšanas svētku 150. gadskārta Dikļos 2014. gadā

 

Informācijas avots: www.valmierasnovads.lv

Scroll to Top
WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux