4. maijā Valmieras jauniešu kolektīvi aicina uz koncertu “Es esmu brīvs!”

4.maijā plkst. 12.00 Valmieras Kultūras centrā notiks jauniešu kolektīvu koncerts “Es esmu brīvs!” – muzikāls, ritmisks un vienlaikus jaudīgs koncertstāsts par Latviju un brīvību no jauniešu skatupunkta. Tajā patriotiskās noskaņās savīsies jauniešu kora “Skan” balsis, mūsdienu deju grupas “Baltā” un TDA “Gauja” dejotāju soļi un instrumentu skaņas saksofonu ansambļa “Valmieras meitenes” un pavadošās grupas Māra Orehova vadībā izpildījumā.

Koncerta mākslinieciskais vadītājs, jauniešu kora “Skan” diriģents Rūdolfs Bērtiņš: “Jauniešu kolektīvu koncerts “Es esmu brīvs!” ir uzsaukums visiem jauniešiem. Kad vēl, ja ne tagad! Šie vārdi nozīmē ļoti daudz – to, cik pateicīgi mēs esam, ka varam brīvi dzīvot brīvā valstī. Koncertu veltām mūsu jauniešiem, lai vairotu viņu patriotismu, kā arī ilgas pēc savas valsts tiem, kuri šobrīd neatrodas savā dzimtenē. Koncertprogrammā skanēs 90. gadu atmodas dziesmas no grupu “Pērkons”, “Opus Pro”, “Eolikas”, “Menueta”, “Līvu”, kā arī Igo un Lingas repertuāra. Izpildīsim arī mūsdienu mūziku, piemēram, “Tautumeitu” dziesmu, kurā jauniešu kora “Skan” dziedājumu papildinās dejotāju no deju grupas “Baltā” horeogrāfija.”

Horeogrāfe, mūsdienu deju grupas “Baltā” vadītāja Linda Mīļā pastāstīja, ka jaunieši koncertā dejos leģendāru latviešu grupu radītu dziesmu pavadījumā: “Latviskais modernisms vai drīzāk – latviskais mūsdienīgums – grupas “Pērkons”, “Sīpoli”, “Tautumeitas” un dziedātājs Igo. Latviskais teksts dod vēl vienu slāni sapratnei un arī kustību kvalitātei, jo tā ir mūsu valoda, kuru sajūtam pa tiešo, tādēļ arī ķermenis kustībā to izdzīvo intensīvāk un ekspresīvāk. Jaunākā paaudze dažas dziesmas no šī repertuāra dzirdēja pirmo reizi, tā vienlaikus ir arī vēstures izpēte.”

Aicināti paust savu viedokli, ko jauniešiem, kuri piedalīsies koncertā, nozīmē brīvība un Latvija, viņi atzīst – tās ir ne tikai iespējas, bet arī atbildība un pienākumi. Nora Urbāne no jauniešu kora “Skan” saka: “Būt brīvam – man tā ir izvēles brīvība – ko, kāpēc un kā darīt. Brīvība ir arī iespējas, dažādība un atbildība pret sevi un citiem cilvēkiem, pret savu zemi un tautu. Tā ir demokrātija un cieņa vienam pret otru un iespēja dzīvot neatkarīgā valstī ar savām vērtībām. Drošības sajūta. Latvijā esmu gaidīta un “savējā”. Te ir mana valoda, kultūra, mani cilvēki, ģimene, draugi un četri gadalaiki. Te ir mana miera osta un mājas. Es dziedu korī, jo dziesmā un dejā ir spēks – tas šūpulī ielikts! Ļoti lepojos ar latviešiem kā dziedošu tautu un pati sevi pieskaitu šim pulciņam.”

Mūsdienu deju grupas “Baltā” dejotāja Lizete Bērziņa raksturojot vārdu “brīvība”, saka: “Tā ir vēlme un iespēja – tiesības runāt, domāt un būt. Dzīvot brīvā valstī man nozīmē būt tādā valstī, kas dod šo brīvību, tādā, kas to sargā. Justies kā mājās – justies brīvi, apzināties sevi šajā vietā, kur augu un varu augt – Valmierā. Valmierā man patīk tas, ka te var iegūt jebkādu sajūtu, kuru tu kāro – mieru – mežā, dzīvīgumu – pilsētā, jautrību – pasākumos un tā tālāk.”

Saksofonu ansambļa “Valmiera meitenes” dalībniece Karīna Vitnija Kazaka: “Mana brīvība ir iespēja izteikt savu viedokli un sniegt savas idejas. Darīt to, ko es mīlu – dziedāt un muzicēt. Man ir svarīgi caur saviem hobijiem sniegt prieku un iedvesmu citiem, jo es ticu, ka dāvājot citiem prieku, es to pašu saņemšu sev pretī divtik! Smaids vairo smaidu. Es vēlos mieru savā zemē, savās mājās un cilvēkos. Latvijai novēlu stiprināt savu neatkarību, mīlēt savu valodu un bagātināt kultūras tradīcijas!”

Alise Laura Kjaspere no TDA “Gauja”, jautāta, kā viņa sajūt Latviju, teic: “Mana Latvija – brīva, neatkarīga, vienota. Man brīvība ir pašizpaušanās. Tas ir viss, ko var vēlēties – dzīvot, runāt, spēlēt, dejot. Darīt to pēc savām vēlmēm, spējām un idejām. Dejojot es varu novērtēt kopības sajūtu, ko dod skatuve un cilvēki apkārt. Šeit es jūtos mīlēta, drošībā. Te ir manas mājas, mana ģimene, svaigs gaiss, prieks un draugi.”

4.maijā aicinām Tevi būt, dziedāt un, ļoti iespējams, arī izkustēties latviešu skaistākās mūzikas ritmos kopā ar Valmieras jauniešiem koncertā “Es esmu brīvs!”. Koncerta apmeklējums bez maksas.

Scroll to Top
WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux