Pasākumu kalendārs

Datums/Laiks
Pasākums
Norises vieta
Biļetes cena
03.MartsSestdiena
12:00

Artas Raitumas personālizstādes „Kontrasts” atklāšana

01.03.-29.03. Artas Raitumas personālizstāde „Kontrasts”. Izstādes atklāšana 03.03. plkst.12.00. Valmieras Kultūras centrā

“Kontrasts ir, pirmkārt, vizuālās uztveres jēdziens – tā ir atšķirība starp formas, krāsu un tonalitātes gradācijām. Maniem darbiem pārsvarā raksturīga krasa gaismēnu un pretkrāsu attiecība, tā teikt, kontrastainība. Vēl man patīk spēlēties ar dažādiem pretmetu pāriem, piemēram, liels un mazs, jauns un vecs, dabisks un mākslīgs. Arī dzīve taču nav vienmērīga līnija – tā ir kustīgs, mūžam mainīgs prieka brīžu un bēdu leju mudžeklis, un, pateicoties atšķirības eksistencei, tikai var patiesi novērtēt katru mirkli. Mans mērķis ir jaukt pareizo un nepareizo uzskatu mūrus, kā arī pavērt ceļu cilvēka psihē mītošajai dzīvības un nāves iedabai. Par to arī ir Kontrasts – par vienotu dažādību.”

PAR AUTORU:

Arta Raituma ir Latvijas Mākslas akadēmijas glezniecības nodaļas 3. kursa studente. Pagājušā gada augustā bija skatāma jaunās mākslinieces pirmā personālizstāde “Prizma”. A. Raituma ir piedalījusies daudzās Mākslas akadēmijas grupu izstādēs, kā arī veidojusi izstādi sadarbībā ar Latvijas Dabas muzeju un veikusi krāsu performances koncertuzvedumos. Internacionālu pieredzi ir sniegusi veiksmīga dalība Saatchi Mākslas galerijas rīkotajā izstādē Start Art Fair Londonā. Raitumas specialitāte ir figurālā un portretu glezniecība, viņu saista sirreālisms, simbolisms un mistikas dvesma. Darbos tiek aizskartas gan politiskas, gan metafiziskas tēmas, kā arī veikts savdabīgs telpas un gaismēnu risinājums.


Lasīt vairākAizvērt
Valmieras Kultūras centra foajē
EUR 0
03.MartsSestdiena
19:00

Grupas "Līvi" akustiskais koncerts "Bez štepseļiem"

Pērnā gada nogalē notika grupas “LĪVI” akustiskā koncerta "Bez štepseļiem" koncertieraksts. Šis albums tiks izdots marta pašā sākumā un tam sekos grupas akustisko koncertu sērija.
Koncerta ievadā Ainars Virga paskaidro savu lēmumu atjaunot grupas darbību ar sastāvu, kurā joprojām darbojas Guntars Mucenieks un tagad arī dziedātājs Jānis Buķelis un ģitārists Henrijs Mucenieks, kā arī daudzi pieaicinātie mūziķi, kuri piedalījās akustiskā koncerta ierakstā - Edgars Silacérps, Alex Aleksejs Balinskis, Māris Zīlmanis un arī Dzintars Beitāns ar stīgu kvartetu.
Leģenda turpinās…
Lasīt vairākAizvērt
Valmieras kultūras centra lielā zāle
EUR 8 - 12
Pirkt