Vidējās paaudzes deju kolektīvs "Agrā rūsa": „Dejojam no sirds!”

Vidējās paaudzes deju kolektīvam “Agrā rūsa” šī bijusi aktīva sezona. “Mēs esam dejojuši dažādos sadraudzības koncertos Latvijā, kā arī apciemojām Lietuvas draugu kolektīvu jubilejas pasākumā, turklāt mēģinājumi vēl turpinās – gatavojamies dalībai XXVI Vispārējos latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkos,” saka deju kopas „Agrā rūsa” vadītāja Baiba Ķirse.

           

Valmieras deju apriņķa skatē, kas norisinājās 14. aprīlī, „Agrā rūsa” ieguva augstāko rezultātu savā grupā. Gatavošanās skatei noritēja intensīvi, ar neskaitāmiem mēģinājumiem, kuru laikā tika ieguldīts pamatīgs darbs. Runājot par to, kas ir “Agrās rūsas” panākumu atslēga, kolektīva vadītāja skaidro: “Tā nav plika nodejošana, soļu atrādīšana, bet dejošana ar prieku un no sirds - sev, partnerim, kolektīvam un skatītājam”.

 

„Agrā rūsa” ne tikai nenogurstoši strādā, lai sasniegtu savus mērķus, bet arī kopīgi pavada brīvo laiku, gūstot jaunu enerģiju. Kolektīvam ir izveidojušās vairākas kopīgas tradīcijas – Jaungada balles ziemā un laivu braucieni vasarā, un arī pēc piektdienu mēģinājumiem kolektīvam patīk kopīgi pasēdēt un pārrunāt gaidāmās nedēļas plānus. Pēc katras skates dejotāji pulcējas pie kolektīva prezidentes, lai pārrunātu skatē piedzīvoto. “Mana mīļākā tradīcija ir laivu brauciens. Kopā esam dabā un atpūšamies no ikdienas steigas. Tas rada kopības sajūtu,” saka dejotāja Ilze Tupuriņa.

 

Šajā vasarā „Agro rūsu” sagaida piedalīšanās Deju svētkos. Kolektīvs atzīst, ka ar lielāko prieku gaida tuvojošos svētkus: “Tā ir īpaša sajūta svētkos dzīvot Rūsas ģimenē – kopā darīt, kopā dejot, kopā priecāties”. Šajā vasarā deju kopa piedalīsies arī vairākos koncertos – viens no tiem bija biedrības “Latvijas Nedzirdīgo savienība” amatiermākslas kolektīvu festivāls “Stūru stūriem tēvu zeme” 2. jūnijā Valmieras Kultūras centrā.

 

Nākamajā sezonā deju kolektīvs “Agrā rūsa” svinēs 30 gadu kopā būšanu. Jubilejas koncerts iecerēts 13. oktobrī. “Šobrīd viss saistībā ar jubilejas koncertu vēl ir ideju līmenī. Nopietna gatavošanās koncertam sāksies vasaras otrajā pusē. Jau tagad interesi ir izrādījuši daudzi bijušie dejotāji - mēs vēlamies noskaidrot, ko visi kopā spējam paveikt,” pastāstīja Baiba Ķirse.

Deju kopas “Agrā rūsa” vadītāja savai Rūsas ģimenei novēl: “Lai vienmēr būtu – Rūsa!...”.

 

Informāciju sagatavoja:

Agnese Sīle,

Vidzemes Augstskolas studente