Senioru korim „Sudrablāse” – 55!

“Sirdī mēs jūtamies daudz jaunāki, nekā patiesībā esam,” - tā par sevi saka Valmieras Kultūras centra senioru koris “Sudrablāse”. Šogad koris svin 55 gadu jubileju, to atzīmējot ar svētku koncertu 12. maijā plkst.16.00 Valmieras Kultūras centrā. Jubilejas koncertā piedalīsies arī kora „Sudrablāses” draugi – senioru vīru koris “Baltie bērzi”, sieviešu vokālais ansamblis „Trīnes”, Salacgrīvas kultūras nama senioru sieviešu koris „Salaca” un Valmieras sākumskolas deju kolektīvs “Pērkonītis”.

 

“Svētku koncertu mēs sagaidām ar lielu prieku, kaut arī tas nozīmē, ka mums jāiegulda vairāk darba, lai sagatavotos šim notikumam,” atzīst Skaidrīte Āboltiņa. Koncertā skanēs latviskas, patriotiskas dziesmas, tās veltot ne vien kora jubilejai, bet arī Latvijas valsts simtgadei. “Mēs jūtamies pacilāti un satraukti par gaidāmo koncertu”, stāsta kora dalībnieces.

 

Kopš iepriekšējā kora “Sudrablāse” jubilejas koncerta, kas izskanēja pirms pieciem gadiem, notikuši vairāki zīmīgi un atmiņā paliekoši notikumi. Viens no tiem – koru skatē šogad „Sudrablāse” uzrādīja savu līdz šim labāko sniegumu, pārspējot savu personīgo rekordu – iegūti 43 punkti no 50. Dziesmu svētki kora dalībniekiem ir īpašs brīdis. Senioru koriem ir atsevišķs koncerts Dziesmu svētku laikā, taču kori tiek aicināti arī uz noslēguma koncertu Mežaparkā, kas dalībniekiem izraisa īpašas emocijas. “Kad dziedam “Saule, Pērkons, Daugava”, skudriņas skrien pār visu ķermeni. Tā ir neaprakstāma sajūta,” atminas Skaidrīte Bukuma.

 

Kolektīvs ne vien uzstājas koncertos, bet tam ir bijusi arī aktīva ārpuskora dzīve – ikgadējas ekskursijas un talkošana Valmieras estrādē, kur pēc padarītā darba vārīta garda zupa.  Kora dalībnieki pastāstīja, ka viņu mīļākā tradīcija ir ekskursijas, kuras norisinās vēl pirms sezonas uzsākšanas. “Pirms šīs sezonas mēs devāmies ekskursijā uz Latgali. Apmeklējām Aglonas baziliku, vairākas saimniecības un mielojāmies ar gardām pusdienām”, min kora “Sudrablāse” diriģente Larisa Stivriņa. Šīs ekskursijas ir ļoti iecienītas, jo koristi ņem līdzi savus mazbērnus, kuri savā starpā sadraudzējas un ekskursija izvēršas kā mīļš, ģimenisks pasākums. Tāpat katru gadu koris kopīgi svin dalībnieku dzimšanas dienas, dodas uz Valmieras pansionātu, kur dzied dziesmas un sagādā tā iemītniekiem dažādas dāvaniņas.

 

“Nākamo sezonu sagaidām mierīgāku, vēlamies vairāk dziedāt sev tuvas, pašu izvēlētas dziesmas, jo šogad lielākoties ieguldījām darbu Dziesmu svētku repertuāra apguvei,” stāsta Larisa Stivriņa. Sagaidot kora jubileju, tā dalībnieki izsaka pateicību diriģentei Larisai Stivriņai, kormeistarei Solvitai Eliņai, kā arī Leonam Kudiņam, kurš veido dziesmu apdares, un Valmieras Kultūras centram par atbalstu. “Būt stipriem, atvērtiem, nesatraukties, un savā 55 gadu jubilejas koncertā justies kā svētkos, izbaudīt tos,” šādu vēlējumu savam korim izsaka diriģente Larisa Stivriņa.

 

Informāciju sagatavoja

Agnese Sīle,

Vidzemes Augstskolas studente