Mūsdienu deju grupai "Baltā” panākumiem bagāta sezona

Mūsdienu deju grupa „Baltā” aizvadījusi panākumiem bagātu sezonu. Viens no lielākajiem sasniegumiem kolektīva trīs gadu pastāvēšanas laikā ir I pakāpes diploma iegūšana Mūsdienu deju radošajā konkursā Vidzemē. Gatavošanās skatei noritējusi intensīvi jau kopš septembra. “Pirmajā pusgadā, sākot no septembra, viss mūsu laiks tika atvēlēts, lai sagatavotos skatei, notika arī papildus nodarbības,” pastāstīja deju grupas „Baltā” vadītāja Linda Mīļā. Iespaidos par gatavošanos deju skatei dalās arī dejotāja Kitija Pekaine, atzīstot, ka “tas ir sarežģīts, bet patīkams process. Sākam septembrī, mācoties horeogrāfiju, tad turpinās “melnais” darbs – slīpējam katru kustību”.

 

Mēģinājumos „Baltā” iegulda daudz darba un laika. Tie parasti ilgst pusotru līdz divām stundām. Mēģinājuma sākumā notiek iesildīšanās, tad tiek apgūts attiecīgajā mēģinājumā paveicamais un noslēgumā notiek atsildīšanās. Tā kā katras dejas apguvei nepieciešams ilgstošs darbs, koncerti notiek reti - vidēji trīs reizes gadā.

Šī gada februārī deju grupa “Baltā” svinēja trīs gadu jubileju. “Mums ir izveidojusies kopīga tradīcija – jau trešo gadu februārī, grupas dzimšanas dienā, pulcējamies un kopīgi ēdam svētku kūku”, min Linda Mīļā. Trīs gadu laikā “Baltā” sastāvs ir krietni mainījies – dejotāji mainās katru gadu, taču kopumā sastāvs kopš kolektīva izveidošanas ir audzis. Šobrīd deju grupā ir 21 dalībnieks. Trīs gadu laikā izdevies sasniegt sākotnēji izvirzītos mērķus - pagājušā gadā Mūsdienu deju radošajā konkursā Vidzemē tika iegūts II pakāpes diploms, taču šogad - jau I pakāpe. “Šajā sezonā mēs pierādījām paši sev, ka varam sasniegt savus mērķus un nākamajos gados mēs nemaz nedrīkstam atkāpties,” pauž Linda Mīļā. Arī Kitija Pekaine par aizvadīto sezonu saka: „Šī sezona bija visinteresantākā manā dejotājas karjerā, jo bija daudz dažādu pasākumu, kuros piedalījāmies – Valmieras sporta balle, Mākslas dienu atklāšana, deju skate, Pašdarbnieku svētki un citi. Man visspilgtāk atmiņā ir palikusi uzstāšanās Mākslas dienu atklāšanā, jo mēs dejojām ārā, sniga sniegs, bet bija ļoti pozitīvas emocijas.”

Runājot par nākamo sezonu, Linda Mīļā pastāstīja, ka septembrī noteikti tiks uzņemti jauni dejotāji, savukārt rudenī galvenais mērķis būs gatavošanās deju skatei. “”Baltā” ir ļoti superīgs kolektīvs, visi esam atvērti un pozitīvi. Arī mūsu vadītāja Linda Mīļā iemāca daudz ne tikai dejā, bet arī dzīvē – dažādas mācības. Mēs vienmēr esam atvērti jauniem dalībniekiem - gan iesācējiem, gan tiem, kuri ir jau ar pieredzi dejošanā,” saka Kitija Pekaine.

Linda Mīļā saviem dejotājiem nākamajā sezonā novēl nebīties darba – nebīties darīt, mēģināt un riskēt, jo „ja nesanāks vienreiz, nesanāks piecreiz, tad simtu piektajā reizē sanāks”.

Foto: Beatrise Anda Ozoliņa

 

Informāciju sagatavoja:

Agnese Sīle,

Vidzemes Augstskolas studente