Mazos būvniekus aicina uz Klucīšu dienu

29. jūlijā Valmieras pilsētas svētku ietvaros Valmieras Kultūras centra lielajā zālē no plkst. 10.00 līdz plkst. 18.00 Latvijas LEGO® fanu klubs LATLUG piedāvās dažādas LEGO aktivitātes kā lieliem, tā maziem klucīšu faniem. Ieeja un dalība pasākumā bez maksas.

Radoši noskaņotie klucīšu būvētāji varēs izpaust savu fantāziju pie LEGO® City un Duplo brīvās būvēšanas galdiem. Būs iespēja arī uzbūvēt unikālus LEGO® veidojumus pēc LATLUG biedru pašdizainētām instrukcijām. Vienmēr aizraujoši ir izaicināt savus draugus augstākā LEGO® torņa būvniecībā, kur veiklākie iegūs arī balvas.

Jaunie LEGO® autovadītāji varēs iemēģināt dažādus LEGO® Technic radiovadāmos modeļus. LATLUG biedru veidotā LEGO® Technic bezceļu auto trase ir sarežģīts izaicinājums katram jaunajam LEGO® autovadītājam. Roku veiklību iespējams pārbaudīt arī veicot iekraušanas darbus ar LEGO® Techinic Volvo pašiekrāvēju. Testa braucieniem pieejami arī LEGO® #42065 komplekta bagiji.

Pasākumā būs aplūkojami dažādi Latvijas LEGO® fanu veidotie detalizētie klucīšu modeļi. LATLUG biedri labprāt pastāstīs arī par pašu modeļu tapšanas gaitu, piemēram, kā tiek izdomāts dizains, kā savākti klucīši, cik ilgi norit būvniecība un citas lietas.

Sadarbībā ar Academy of Young Engineers Latvia zinātkārie prāti varēs praktiski apgūt LEGO® robotikas pamatus Mindstorms un WeDo meistarklasē.

Mazie būvnieki pasākumā varēs spēlēties arī ar GIGI Bloks lielajiem rotaļu klučiem, no kuriem bērns var jau sākot no pašiem pamatiem līdz pat gatavai konstrukcijai uzbūvēt savu rotaļu māju, pili, cietoksni, būdiņu, žirafi, briedi utt. Tā kā rotaļu kluči ir savstarpēji savienojami, tad uzbūvētā konstrukcija ir ļoti stabila, ilgspējīga un izturīga.

Balstoties uz Dānijas sertifikācijas dienestu Excellent Play izvērtējumu GIGI Bloks rotaļu kluči attīsta bērnos matemātiskās, sociālās un radošās prasmes. Jo lai uzbūvētu savu sapņu māju, vispirms tā ir jāiztēlojas, tad jāizveido skice un pēc tam jāiegūst informāciju, kā un kādā veidā kaut ko būvēt. Visbeidzot jāaprēķina materiāla daudzums un būvniecības darbi var sākties.

 

Pēteris Sproģis,

Fanu klubs LATLUG