Koncertā „Valmiera skan” uzstāsies koris no Ukrainas

29. jūlijā no plkst.12.00 līdz plkst.16.00 uz Valmieras pilsētas svētku Centrālās skatuves notiks koncerts „Valmiera skan”. Koncertu plkst.12.00 atklās Kijevas Tehniskās universitātes jauniešu koris no Ukrainas (diriģents Ruslans Bogdans) un Vidzemes Augstskolas un Valmieras Kultūras centra jauniešu koris „Skan” (diriģentes Irēna Zelča un Liene Zvirbule). Kora „Skan” diriģente Irēna Zelča pastāstīja, ka abu kolektīvu sadarbība aizsākās pirms gada, un šī būs pirmā reize, kad kori uzstāsies uz vienas skatuves.

 

Kijevas Tehniskās universitātes jauniešu kora koncertprogrammā skanēs S.Rahmaņinova, E.L.Vēbera, Ē.Ešenvalda, L.Koena un citu autoru dziesmas. Koncertā Kijevas Tehniskās universitātes koris kopā ar jauniešu kori „Skan” izpildīs divas kopdziesmas - latviešu tautas dziesmu „Pūt, vējiņi!” Jurjānu Andreja apdarē un ukraiņu dziesmu „Reve ta stohne Dnipr shyrokyi”.

 

Plkst.13.00 uz Centrālās skatuves kāps popgrupa „Notiņas”, savukārt plkst.14.00 – Valmieras Valsts ģimnāzijas grupa „Brangules”. Grupa izveidota pirms diviem gadiem, tās sastāvā muzicē sešas dalībnieces. „Brangules” izpilda rokenrolu, roku, džezu un citu žanru mūziku.

 

Koncertu plkst.15.00 noslēgs Yamaha mūzikas skolas ģitāristu uzstāšanās.