Klarnešu kvartets "Quattro Differente" aicina uz jubilejas koncertu

Latvijas Nacionālo bruņoto spēku klarnešu kvartets Quattro Differente šogad svin savu divdesmito dzimšanas dienu un rīko jubilejas koncertu ciklu "Caur sidraba birzi gāju". Uz svinībām aicināti arī viesi – Lietuvas armijas klarnešu kvartets "Vilniaus klarnetai", kas arīdzan atzīmē svētkus – savas pastāvēšanas desmitgadi.

Klausītāji tiek laipni aicināti piedalīties svētku svinībās 6.decembrī plkst.19.00 Valmieras Kultūras centrā.

 

Koncertprogrammā klarnešu samtainais tembrs veidos dialogu ar orķestra vareno skanējumu, un kopīgi tiks izdzīvota Eiji Taniguči, Leonarda Bernstaina, Sergeja Austra Universa, Jura Kulakova, Marinas Vidmontes, Astora Pjacollas, Vittorio Monti, Kestuta Daugirdas un Vaidas Sriaupaites-Beinarienes mūzika.

 

Klarnešu kvartets Quattro Differente ir dibināts 1999. gada 6. decembrī. Tajā darbojas četri mūziķi: virsseržants Guntars Gedroics, seržants Ojārs Spila, seržante Marina Vidmonte un kaprālis Aleksandrs Maslovs. Kopš dibināšanas brīža Quattro Differente ir koncertējis ne tikai Latvijā, bet arī ārpus tās robežām – Vācijā, Čehijā, Igaunijā, Zviedrijā, Nīderlandē un Lietuvā. Kvartets regulāri sadarbojas ar dažādiem Latvijas mūziķiem un aktīvi popularizē latviešu komponistu oriģināldarbus.

 

Ansamblis Vilniaus klarnetai apvienojās 2009. gadā un ir pirmais klarnešu kvartets Lietuvā. Desmit gadu laikā kvarteta sastāvs ir mainījies, un šobrīd tajā muzicē četri klarnetisti: Edwardas Kulesevicius, Vidmantas Riškus, Denis Nareiko un Dainius Verbitskas.

 

Koncertus vadīs Gatis Supe. Ieeja bez maksas. Koncertus atbalsta Latvijas Nacionālā bibliotēka, Lietuvas armijas orķestris, NBS Štāba orķestris, NBS Štāba bataljons, Rīgas Motormuzejs, Latvijas Radio 3 Klasika, Saldus Mūzikas un mākslas skola, Valmieras Kultūras centrs un Gaismas pils restorāns Klīversala.

 

Informāciju sagatavoja:

Marina Vidmonte,

“Quattro Differente”