Pasākumu kalendārs

Datums/Laiks
Pasākums
Norises vieta
Biļetes cena
09.DecembrisCeturdiena
18:00

Ziemassvētku egles iedegšana Kokmuižā

9. decembrī plkst. 18.00 Kokmuižas pils parterā kopā ar Kokmuižas rūķiem un Ziemassvētku vecīti tiks iedegta svētku egle.
Uzvelc rūķu cepuri arī Tu! Gaidīsim!
Pasākums notiks "zaļajā" jeb epidemioloģiski drošajā režīmā. Apmeklētājus lūdzam ievērot valstī spēkā esošos epidemioloģiskās drošības noteikumus!
Lasīt vairākAizvērt
Kokmuižas pils parters
EUR 0
11.DecembrisSestdiena
10:00

Ziemas tirdziņš Valmierā

11. decembrī plkst. 10.00-15.00 Valmierā notiks Ziemas tirdziņš. Tirdziņš šogad norisināsies divās vietās – laukumā starp Valmieras Kultūras centru (Rīgas iela 10) un t/c “Valleta” (Rīgas iela 4), kā arī Vecpuišu parkā (L. Paegles iela 10). Ielu tirdzniecība turpināsies arī Hanzas namiņos (Hanzas laukumā).

Ziemas tirdziņā ikviens varēs iegādāties amatnieku un mājražotāju darinātus gardumus svētku galdam, sirsnīgas dāvanas saviem tuvajiem un mīļajiem, kā arī svētku rotājumus.
Tirdziņš norisināsies "zaļajā režīmā", tādēļ aicinām apmeklētājus laicīgi sagatavot un uzrādīt sadarbspējīgu Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu un personu apliecinošu dokumentu, kā arī lietot mutes un deguna aizsegu.

Informācija tirgotājiem:
- amatniekus un mājražotājus, kuri vēlas piedalīties tirdziņā, lūdzam aizpildīt pieteikuma anketu: https://forms.gle/W5V4rK5JCwUYEGQQ7
- aicinām iepazīties ar tirdziņa nolikumu Valmieras Kultūras centra mājaslapā www.vkc.lv sadaļā "Jaunumi".

Ziemas tirdziņu organizē Valmieras Kultūras centrs.
Lasīt vairākAizvērt
Valmiera
EUR 0
12.DecembrisSvētdiena
15:00

Muzikāla izrāde bērniem "Kā kļūt par Ziemassvētku vecīša palīgu"

12. decembrī plkst. 15.00 Valmieras Kultūras centrā notiks muzikāla izrāde bērniem "Kā kļūt par Ziemassvētku vecīša palīgu". Ķepu patruļas suņuki Čeizs un Skaja ir gatavi parādīt Bembijam, kā kļūt par Ziemassvētku vecīša lielo palīgu! Ar āķīgiem uzdevumiem un skanīgām dziesmām dosimies neaizmirstamā piedzīvojumā un visi kopā kļūsim par Ziemassvētku vecīša brašajiem palīgiem!

Biļetes var iegādāties "Biļešu paradīzē": https://www.bilesuparadize.lv/lv/event/103816

Informācija apmeklētājiem!

Biļetes ir jāiegādājas katram apmeklētajam, neatkarīgi no vecuma.

Apmeklējot pasākumu, vecākiem jāuzrāda Covid-19 sertifikāts, kurš apliecina, ka apmeklētājs ir pabeidzis pilnu vakcinācijas kursu pret Covid-19 vai pārslimojis Covid-19 pēdējo 6 mēnešu laikā. Bērniem līdz 12 gadu vecumam nav nepieciešams uzrādīt pārslimošanas sertifiktātu vai Covid-19 testa rezultātu. Bērniem, kuri vecāki par 12 gadiem, jāuzrāda Covid-19 vakcinācijas, pārslimošanas vai testēšanas sertifikāts, vai laboratorijas izziņa par pēdējo 72 stundu laikā veiktu negatīvu skrīninga testu, kas veikts izglītības procesa ietvaros. Apmeklējot pasākumu, visiem obligāti jāuzrāda personu apliecinošs dokuments, personalizēta biļete un, sākot no 12 gadu vecuma, derīgs sertifikāts. Lūdzam uz pasākumu ierasties savlaicīgi.
Lasīt vairākAizvērt
Valmieras Kultūras centra lielā zāle
EUR 9 - 12
Pirkt
12.DecembrisSvētdiena
16:00

Koncerts "Ziemas sapnis" ar operdziedātājiem Ingu Šļubovsku-Kancēviču un Jāni Apeini

12. decembrī plkst. 16.00 Kocēnu Kultūras namā skanēs koncerts “Ziemas sapnis”. Sveču gaismas siltumā kopā ar solistiem Ingu Šļubovsku-Kancēviču, Jāni Apeini un pianisti Ilzi Ozoliņu piedzīvosim dzirkstošus duetus un ārijas no itāļu operām, lirisku noskaņu sirdīs radīsim ar Ziemassvētku melodijām.

Operdziedātāji Inga Šļubovska-Kancēviča un Jānis Apeinis ir vieni no vadošajiem Latvijas Nacionālās operas un baleta solistiem. Līdzās 25 operlomām, kas uzkrātas Latvijas Nacionālajā operā, Inga Šļubovska-Kancēviča ir pieprasīta starptautiskos festivālos, vokālsimfonisku darbu uzvedumos Latvijā un ārzemēs, operu un klasisko operešu izrādēs un solokoncertos. Jānis Apeinis Latvijas Nacionālajā operā debitējis 2003. gadā, viņa repertuārā ir Eskamillo loma operā „Karmena”, Figaro operā „Seviljas bārddzinis”, grāfs Luna operā „Trubadūrs” un daudzas citas. Pianiste Ilze Ozoliņa kopš 1995. gada ir Latvijas Nacionālās operas solistu koncertmeistare, piedalījusies Latvijas vadošo solistu koncertos Latvijā un ārzemēs, vairāku operu iestudējumos Grācas operā un pavadījusi solistus dažādās vokālajās meistarklasēs Itālijā un Austrijā.

Ieeja bez maksas. Iepriekšēja pieteikšanās Kocēnu Kultūras namā, zvanot pa tālruni 22005508.

Apmeklējot koncertu, jāuzrāda sadarbspējīgs Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts un personu apliecinošs dokuments. Lūdzam ievērot visus valstī spēkā esošos epidemioloģiskās drošības noteikumus!
Lasīt vairākAizvērt
Kocēnu Kultūras nams
EUR 0
12.DecembrisSvētdiena
16:00

Audiāli teatrāla gaismu vides instalācija “Rūķa svētku jampadracis”

12. decembrī Valmierā norisināsies gaismu un specefektu vides instalācija ģimenēm un bērniem “Rūķa svētku jampadracis”. Dodoties vakara pastaigā, no plkst. 16.00 līdz plkst. 21.00 laukumā pie Valmieras Kultūras centra varēs aplūkot Rūķa konditoreju un pamāt Rūķim Gardummicem.

Vides instalācija un performance notiks speciāli veidotā namiņā uz podestūras, lai klātesošie to varētu vērot no attāluma un visām namiņa pusēm. Namiņā skanēs īpaši bērniem veidots humoristisks “Rūķu Radio”. Vides performances audio stāsts būs par Rūķi Gardummici, kurš, kā izrādās, dzīvo Valmierā. Rūķa hobijs ir cept dažādus konditorejas izstrādājumus, taču mīļākās viņam ir kanēļmaizītes un cukurrabarberklinģeri ar šokolādi. Tos viņš prot cept jau vairākus simtus gadu, senāk taču strādājis īstā Rūķu cepumu ceptuvē, milzīgā kolektīvā, tikai šobrīd, pandēmijas laikā, pieradis strādāt no mājām. Un tā, jau otro ziemu, visus konditorejas pasūtījumus veic no sava ledus namiņa. Kādā ziemas dienā Rūķis aizguļas, viņu pamodina Ziemassvētku vecīša zvans, tikmēr piparkūkas ir piedegušas, dūmu kamoli veļas pa Rūķa namiņa logu… Vai Rūķis Gardummice tiks gala ar pasūtījumiem, lai iepriecinātu visus un ikvienam svētki izdotos? To gan mazi, gan lieli varēs līdzpārdzīvot ziemas gaismu un specefektu vides instalācijas – teatrālajā audio performancē “Rūķa svētku jampadracis”.

Apmeklējot vides instalāciju, aicinām ievērot visus valstī spēkā esošos epidemioloģiskās drošības pasākumus!

Lasīt vairākAizvērt
Laukums pie Valmieras Kultūras centra
EUR 0
15.DecembrisTrešdiena
19:00

NBS Štāba orķestra Ziemassvētku ieskaņas koncerts

Nacionālo bruņoto spēku Štāba orķestris aicina uz Ziemassvētku ieskaņas koncertiem, kas norisināsies 14. decembrī Salacgrīvā, 15. decembrī plkst. 19.00 Valmieras Kultūras centrā un 17. decembrī Rīgā.
Ar Ziemassvētku ieskaņas koncertiem dažādās Latvijas pilsētās Nacionālo bruņoto spēku Štāba orķestris klausītājus priecē katru gadu, šogad svētku plašajā tematikā izceļot to raksturīgākos simbolus – pasaku, egli, Dieva vārdu, pateicību un daudzus citus, ko komponisti ir ietērpuši mūzikas skaņās. Katrs no šiem simboliem ir svētku neatņemama sastāvdaļa un tiešā vai slēptā veidā gūst savu atspoguļojumu kādā no koncerta skaņdarbiem, radot sava veida noslēpumainību.

Izvēlētā koncertprogamma pārsvarā veidota no cittautu komponistu mūzikas, un to var saukt par “Ziemassvētku mūzikas stāstu”, kura saturs atklāj ar šiem cerību svētkiem saistītos notikumus. Nacionālo bruņoto spēku Štāba orķestra koncerta repertuārā šoreiz iekļautas Sorena Hildgārda, Mihaela Kamena, Etjēna Krauzaca, Alfrēda Rīda, Franka Tičelli kompozīcijas, bet īpašu noskaņojumu piešķirs Ilonas Dzērves un Gata Supes balsu tembru bagātība, kas atklāsies Aigara Atvara un Mārtiņa Brauna mūzikā.

Nacionālo bruņoto spēku Štāba orķestra un Ziemassvētku ieskaņas koncertprogrammas diriģents kapteinis Aleksandrs Kreišmanis stāsta: “Koncerti ieplānoti trešajā Adventē, kas baznīcas gadā tiek uzskatīta par priecīgo, tādēļ arī koncerta programma ir veidota dzīvespriecīga un visai skanīga. Par spīti visām grūtībām un sarežģījumiem vēlamies cilvēkiem radīt līksmu svētku noskaņojumu, kas tos varētu pavadīt vismaz līdz pat gada nogalei. Ar ilgām gaidām satikšanos ar mūsu “Ziemassvētku mūzikas stāstu” klausītājiem, kā arī iespēju atkal dalīties mūsu kaislībā – mūzikā,” piebilst A. Kreišmanis.

Nacionālo bruņoto spēku Štāba orķestris sabiedrībā visbiežāk asociējas ar valstī nozīmīgiem svētkiem un sarīkojumiem. Orķestra darbība apvieno sevī vairākas funkcijas – ceremonijas, parādes, defilē programmu demonstrējumus, orķestra un kameransambļu koncertus. Savā pastāvēšanas laikā orķestris ir piedalījies daudzos starptautiskos un pasaulē ievērojamos militārās mūzikas festivālos. Tas ir guvis lielu klausītāju atzinību Latvijā un ārvalstīs.
Koncerti tiek organizēti sadarbībā ar Salacgrīvas kultūras centru, Valmieras Kultūras centru un Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības Rīgas Sv. Pētera baznīcas pārvaldi, kā arī ar Zemessardzes orķestra atbalstu.

Turpinot Nacionālo bruņoto spēku orķestru tradīcijas, ieeja koncertos bez maksas. Koncerta Valmierā apmeklētājiem lūgums iepriekš saņemt personalizētu ieejas karti Valmieras Kultūras centra kasē. Tālrunis informācijai 64207207.
Koncerta apmeklētājiem jāuzrāda personu apliecinošs dokuments un sadarbspējīgs Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts, kā arī koncerta norises vietā pareizi jālieto deguna un mutes aizsegs.
Lasīt vairākAizvērt
Valmieras Kultūras centra lielā zāle
EUR 0
17.DecembrisPiektdiena
19:00

Ziemassvētku koncerts "Brīnuma tuvumā"

17. decembrī plkst. 19.00 Valmieras Kultūras centrā skanēs Ziemassvētku koncerts "Brīnuma tuvumā". Koncerts iecerēts kā sirsnīgs, klusināts un skaistas mūzikas piepildīts pārdomu brīdis ikvienam klausītājam.
Klātesošos priecēs izcilu mūziķu – vijoles virtuoza Raimonda Ozola, šarmantās Latvijas Nacionālā teātra aktrises un brīnišķīgās balss īpašnieces Marijas Bērziņas, kā arī komponista Valta Pūces muzikālais sniegums.
Koncertā skanēs visiem labi zināmās tradicionālās Rietumeiropas Ziemassvētku dziesmas “Klusa nakts”, “Šī nakts mirdz gaismā brīnišķā”, “Es skaistu rozīt zinu”, “Mums šodien bērniņš piedzimis” “Kas ir šis bērns” un citas V. Pūces aranžējumos, kā arī V. Pūces klausītāju jau iemīļotās – “Tik klusa un svēta” (K. Dimiters), “Nosalušais sunītis” (K. Dimiters), “Ronjas un Birka duets” (K. Vērdiņš), “Ziemas ainava” (P. Brūveris), u.c. dziesmas. Publikas vērtējumam tiks nodoti arī vairāki pirmatskaņojumi.

Lai šajā klusajā un apcerīgajā Ziemassvētku laikā šis koncerts kļūst par brīnišķīgu pārdzīvojumu, ļaujot mums visiem piedzīvot un izbaudīt gaismas atgriešanās svētkus!
Koncerts notiks vienā daļā. Ilgums: 75 minūtes.
Biļetes: 9-14 EUR. Biļetes var iegādāties “Biļešu paradīzē”. Ieeja, uzrādot sadarbspējīgu Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu un personu apliecinošu dokumentu.

Biļetes:
https://www.bilesuparadize.lv/lv/event/102575
Lasīt vairākAizvērt
Valmieras Kultūras centra lielā zāle
EUR 9 - 14
Pirkt
19.DecembrisSvētdiena
16:00

Kamerkora "Kaķi" Ziemassvētku koncerts Kocēnu Kultūras namā

19. decembrī plkst. 14.00 un plkst. 16.00 kamerkoris "Kaķi" aicina uz sirsnīgu un skanīgu Ziemassvētku koncertu Kocēnu Kultūras namā.

Ieeja bez maksas, iepriekš saņemot ieejas karti Valmieras Kultūras centra kasē vai Kocēnu Kultūras namā.
Apmeklējot koncertu, jāuzrāda sadarbspējīgs Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts un personu apliecinošs dokuments.
Lasīt vairākAizvērt
Kocēnu Kultūras nams
EUR 0
22.DecembrisTrešdiena
15:00

Ziemassvētku tirdziņš Valmierā

22. decembrī plkst. 15.00 - 20.00 laukumā pie Valmieras Kultūras centra (Rīgas iela 10) norisināsies Ziemassvētku tirdziņš.
Tajā ikviens varēs iegādāties gardumus svētku galdam, kā arī mājražotāju un amatnieku darinātas Ziemassvētku dāvanas, adījumus, rotaslietas, sveces, dekorus un citas ar Ziemassvētku tematiku saistītas preces.
Tirdziņš norisināsies "zaļajā režīmā", tādēļ aicinām apmeklētājus laicīgi sagatavot un uzrādīt sadarbspējīgu Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu un personu apliecinošu dokumentu, kā arī lietot mutes un deguna aizsegu.

Informācija tirgotājiem:
- amatniekus un mājražotājus, kuri vēlas piedalīties tirdziņā, lūdzam aizpildīt elektronisku pieteikuma anketu: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdbfYrmRlazu1xcO15CJO9UIjqhUbfiex6pHUEuLf7HX6xDyA/viewform

- aicinām iepazīties ar tirdziņa nolikumu Valmieras Kultūras centra mājaslapā www.vkc.lv sadaļā "Jaunumi".
Lasīt vairākAizvērt
Laukums pie Valmieras Kultūras centra
EUR 0
22.DecembrisTrešdiena
19:30

Jauniešu kora "Skan" Ziemassvētku koncerts

22. decembrī plkst. 19.30 Valmieras Kultūras centrā notiks jauniešu kora "Skan" koncerts, kurā skanēs Jāņa Lūsēna un citu latviešu komponistu radītās skaistākās un sirsnīgākās dziesmas Ziemassvētku noskaņās.
Jauniešu kora “Skan” mākslinieciskā vadītāja Irēna Zelča pastāstīja: “Mēģinājumos cītīgi strādājam, lai saviem klausītājiem sagatavotu pozitīvu un sirsnīgu koncertprogrammu Ziemassvētku noskaņās. Varu teikt, ka mēs atkal satiksimies mīlestībā. Es priecājos par tik radošu un daudzpusīgu kori: koncertā skanēs dziesmas mūsu diriģenta Rūdolfa Bērtiņa aranžijās, kora skanējumu bagātinās pavadošā grupa Līgas Ivānes vadībā, grupas sastāvā ir mūsu pašu koristi, turklāt koncertā dziedās vairāki solisti no kora “Skan” – Sabīne Petruseviča, Samanta Markus, Aiga Liepiņa, Nora Urbāne, Madars Vanags, Aleksandrs Aleksis Tuņķelis un Rūdolfs Bērtiņš. Pačukstēsim, ka radoši izpausties būs iespēja arī skatītājiem. Kora vārdā saku sirsnīgu paldies par iesaistīšanos koncertprogrammas veidošanā Lindai Mīļajai un Gatim Priedniekam-Melnacim.”

Irēna Zelča piebilst: “Mēģinājumu process šobrīd ir gana sarežģīts, taču mēs nenolaižam rokas. Esam skaitliski lielā sastāvā un, atbilstoši noteikumiem, vienā telpā drīkst mēģināt ne vairāk kā 20 koristi. Pats galvenais - mūs motivē mūzika. Ar dziedāšanu nepelnām naudu – mēs gūstam emocijas, prieku un būšanu kopā. To vēlamies dot arī saviem draugiem, atbalstītājiem un koncertu apmeklētājiem. Uz tikšanos Ziemassvētku koncertā 22. decembrī!”

Biļetes cena: EUR 5. Biļetes var iegādāties "Biļešu paradīzē". Koncertu var apmeklēt, uzrādot sadarbspējīgu Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu. Aicinām ievērot visus valstī spēkā esošos epidemioloģiskās drošības noteikumus!
Lasīt vairākAizvērt
Valmieras Kultūras centra lielā zāle
EUR 5
Pirkt
26.DecembrisSvētdiena
15:00

Kamerkora "Kaķi" Ziemassvētku koncerts Valmieras novada senioriem

26. decembrī plkst. 15.00 aicinām Valmieras novada seniorus uz kamerkora “Kaķi” Ziemassvētku koncertu Valmieras Kultūras centrā.
Par gaidāmo Ziemassvētku koncertu stāsta kamerkora “Kaķi” dalībnieks Māris Bušmanis: “Pasaule šobrīd ir savāda. Ir 2021. gada Ziemassvētku laiks. Tiek uzdoti daudzi kāpēc. Uz valstu robežām atrodas tūkstošiem patvēruma meklētāju. Pasaule sašķēlusies dažādu uzskatu piekritējos pandēmijas karā... Bet Latvijā ir, bija un būs arī sniegota ziema, par spīti atkušņiem. Zīlītes klauvējiens pie loga un runča kuplais kažoks to atgādina. Ziemas klusums un baltums, gatavošanās svētkiem ļauj uzburt sapņus, bez kuriem nevaram. Tāpat kā ticēt brīnumiem. Visneticīgākais un prātīgākais sāk domāt, kas notiek dvēselē.”

“Dabā mēness vairs nav vien vēstītājs tam, kad sēt un stādīt, kad būt uzmanīgam attiecībās ar citiem. Ziemassvētkos mēness ir viens no spoguļiem, kas rāda dabas rāmumu, apspīd bērnu draiski celtos sniegavīrus. Sniegs no ērtības traucējoša dusmu objekta pārtop zemi sedzošā villainē. Un zvaigznes mudina sapņot par ko tālu, nesasniedzamu, kas bieži vien ir tepat blakus. Ziemassvētki saaicina kopā ģimeni. Kāda nesaprašanās tiek atdota pagātnei. Dabā un cilvēkos ir miers. Kaut uz brīdi,” turpina Māris Bušmanis, piebilstot, “par to, kā ik gadu, būs Ingas Zirnes, Līgas Iesmiņas, Līgas Ivānes un kamerkora „Kaķi” dāvātā tikšanās mazu brīdi pirms Ziemassvētkiem. Tikšanās, kurā būs runa par to, par ko atgādināja kāds nesen jauniešu vidū noticis gadījums, kad jaunā gada vēlējumu un apņemšanās spēlē viens no dalībniekiem bija izlozējis lapiņu, uz kuras bija rakstīts: „Jaunajā gadā es pateikšu maģiskos vārdus: „Es tevi mīlu”, uz ko laimīgais ieguvējs noraidoši atbildēja: „Nē, es to neteikšu!” Kad neizpratnē tika jautāts, kāpēc, atbilde bija: „Par mīlestību nerunā. To jūt.””

Pasākuma apmeklējums Valmieras novada senioriem ir bez maksas, iepriekš saņemot personalizētu ieejas karti Valmieras Kultūras centra kasē. Tālrunis informācijai un ieejas karšu rezervācijai: 64207207. Vietu skaits ierobežots! Uz pasākumu līdzi jāņem personu apliecinošs dokuments, ieejas karte un derīgs Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts. Lūdzam uz koncertu ierasties savlaicīgi, ieplānojot laiku dokumentu pārbaudei!
Lasīt vairākAizvērt
Valmieras Kultūras centra lielā zāle
EUR 0 (Ieejas karte VKC kasē)
26.DecembrisSvētdiena
16:00

Lukturīšu pārgājiens "Kur slēpjas gaisma?"

Izziņojam spēles kodu:
Lietotājvārds: lukturis
parole: pargajiens

Spēles sākums: laukumā starp Valmieras Kultūras centru un t/c Valleta

Otrajos Ziemassvētkos, 26.decembrī, no plkst. 16.00 līdz plkst. 21.00 Valmieras Kultūras centrs un aktīvā tūrisma centrs “Eži” aicina piedalīties aizraujošā spēlē – Lukturīšu pārgājienā “Kur slēpjas gaisma?”. Maršruts vedīs pa brīnumainām meža takām un skaisti izrotātām vietām Gaujas krastos. Pastaigas laikā būs jārisina dažādi uzdevumi, jāatbild uz āķīgiem jautājumiem un jāmeklē norādes. Tas būs paveicams ikvienam, arī mazajiem spēles dalībniekiem kopā ar saviem vecākiem. Pieturpunktos gaidāmi dažādi pārsteigumi.


KAS NEPIECIEŠAMS?
– viedierīce (uzlādēta, ar interneta pieslēgumu un ieslēgtu GPS);
– viedierīcē ieinstalēta lietotne LOQUIZ (pieejama bez maksas);
App store: https://apps.apple.com/us/app/loquiz/id575826783
Google play: https://play.google.com/store/apps/details?id=ee.loquiz
– kabatas baterijas vai lukturīši, kā arī vēlams apģērbs ar atstarojošiem elementiem;
– ērti apavi, silts un laikapstākļiem piemērots apģērbs, jo ārā būs jāpavada vismaz stunda;
– ārējā baterija.

KAS JĀŅEM VĒRĀ?
– Pastaigu maršrutā jāievēro visi valstī noteiktie epidemioloģiskās drošības pasākumi;
– Jābūt uzmanīgiem ceļu satiksmē;

– Spēle būs aktīva līdz plkst. 21.00. Pārgājiena maršruts ir aptuveni 4km - lai paspētu izbaudīt visus pārgājiena pārsteigumus, iesakām tajā doties ne vēlāk kā plkst. 20.00!

Spēles piekļuves kodi un starta vieta tiks izziņota 26. decembrī.
Atraktīvākie un aktīvākie pārgājiena dalībnieki saņems pārsteiguma balvas.
Lasīt vairākAizvērt
Valmiera
EUR 0
27.DecembrisPirmdiena
16:00

Koprades projekts-adīšanas stafete "Šalle Latvijai"

No 27. decembra līdz 7. janvārim Valmieras novada adītājas un rokdarbnieces, kā arī ikviens interesents aicināts piedalīties koprades projektā – adīšanas stafetē “Šalle Latvijai”.
Koprades projekta “Šalle Latvijai” mērķis ir gada laikā rokadīšanas un mašīnas adīšanas tehnikā radīt unikālu adījumu – šalli, kas atspoguļotu visas Latvijas adītāju prasmes, katra novada individuālo krāsu un rakstu izpratni.
Koprades projekta Valmieras koordinatore Inese Pomka pastāstīja: “Priecājos, ka arī Valmierā būs iespēja piedalīties šādā adīšanas stafetē. Ikviens, kurš vēlas iesaistīties šalles adīšanā, to varēs darīt no 27. decembra līdz pat 7. janvārim Valmieras Kultūras centra telpās. Ievērojot epidemioloģiskās drošības noteikumus, aicinu iepriekš pieteikties un vienoties par ērtāko laiku šalles adīšanai, zvanot pa tālruni 29436440. Projekta idejas autori vēlas redzēt gan prasmīgu roku izvēlētu krāsu un rakstu tehniku, gan mūsdienīgu adījumu, gan arī neveiklu un bērnišķīgu pirmo valdziņu tekstūru. Visi gaidīti un aicināti piedalīties!”
Kopā ar adījumu ceļo arī Latvijā darināts ādas albums, kurā varēs veikt ierakstu, atzīmējot datumu, kad katrs adītājs piedalījies šalles adīšanā, kā arī ierakstīt novēlējumu Latvijai vai uzmundrināt nākamos adītājus. Tāpat varēs ierakstīt, kāds raksts un krāsa tiks ieadīts kopējā šallē un kāda emocionālā, etnogrāfiskā vai cita nozīme ir izvēlētajam rakstam vai krāsai.
Šalles adījums novembrī Rīgā tika iesākts ar Lielvārdes jostas fragmentu un tiks pabeigts ar Lielvārdes jostas fragmentu kā gudrības un spēka avotu mūžīgam Latvijas amatniecības prasmju turpinājumam. Tālākā adījuma stilistika atkarīga no katra individuālā adītāja redzējuma, no katra gada gājuma un paaudzes etnogrāfiskā vai mūsdienīgā skatupunkta. “Šalle Latvijai” ceļo virzienā no Rīgas uz Vidzemi, kam sekos Latgale, Zemgale, Kurzeme, tad atgriezīsies Rīgā. Pēc adīšanas noslēguma, 2022. gada novembrī, adījums tiks nodots ekspozīcijā Latvijas Nacionālajā bibliotēkā.

Plašāka informācija pieejama projekta Facebook lapā “Šalle Latvijai”, kur varēs redzēt gan video, bildes, gan arī lasīt interesantus stāstus no dažādām Latvijas vietām.

Lasīt vairākAizvērt
Valmieras Kultūras centrs
EUR 0
29.DecembrisTrešdiena
11:00

Izbraukuma vakcinācija un balstvakcinācija pret Covid-19

29. decembrī no plkst. 11.00 līdz plkst. 18.00 Valmieras Kultūras centrā notiks izbraukuma vakcinācija un balstvakcinācija pret Covid-19.

- Bez iepriekšējas pieteikšanās.
- Līdzi jāņem pase vai personas apliecība.
Lasīt vairākAizvērt
Valmieras Kultūras centrs
EUR 0
31.DecembrisPiektdiena
17:00

"Gaismas tilti"

Sagaidot Jauno gadu, no 31. decembra līdz 2. janvārim katru vakaru no plkst.17.00 līdz 23.00 dažādās vietās Valmierā savienosies “Gaismas tilti”. Vides gaismas objekti un projekcijas aicinās piedzīvot četrus stāstus, rosinot ikvienu pārdomāt, kāds bijis aizejošais gads, un skatīties ar cerību nākotnē.

“Gaismas tiltu” maršruts sāksies Vecpuišu parkā. Parks pārtaps simboliskā gaismas templī, aicinot pārdomāt šajā gadā notikušo. Ieskatoties sevī un savās sajūtās, varam labāk izprast, ko vēlamies pieredzēt nākotnē.

Ceļš tālāk vedīs līdz Valmieras Valsts ģimnāzijai (Leona Paegles iela 40). Tur Gaismas tilti iemirdzēsies starp mums, aicinot ieklausīties cilvēku pārdomās par iegūto un arī zaudēto šajā pandēmijas laikā. Tas būs stāsts par patieso vērtību apzināšanos, sadarbību un atbalstu, ko varam dāvāt cits citam. Pārdomas un vēlējumus audioformātā garumā līdz vienai minūtei lūdzam sūtīt uz e-pastu info@valmierasnovads.lv līdz 23. decembrim. Plašāka informācija šeit.

Trešais Gaismas tiltu pieturpunkts būs Dzelzs tilts. Šis stāsts aicinās paskatīties nākotnē ar cerību un prieku, ticot, ka Jaunais gads dāvās labo domu un ideju piepildījumu.

Gaismas tiltu maršruta noslēgums būs SIA “Valmieras ūdens” stāvlaukumā (Rūpniecības iela 50). Tur būs iespēja nosūtīt savu Jaungada vēlējumu, kas parādīsies interaktīvā lāzeru staru tīklojumā.

“Gaismas tiltu” autori ir pieredzējuši gaismu mākslinieki “Those Guys Lighting” un “Artistic”, producenti “Story Hub”.
Lasīt vairākAizvērt
Valmiera
EUR 0