Pasākumu kalendārs

Datums/Laiks
Pasākums
Norises vieta
Biļetes cena
06.DecembrisPiektdiena
17:30

Ziemassvētku egles iedegšanas svētki

Arī šogad decembra pirmajā piektdienā, 6. decembrī, plkst. 17.30 kā mazi, tā lieli valmierieši, kā arī pilsētas viesi aicināti sanākt kopā ikgadējos Ziemassvētku egles iedegšanas svētkos Valmieras centrā.

Kad gaiss sāk lēnām smaržot pēc piparkūkām un cilvēkus pārņem Ziemassvētku gaidīšanas un gatavošanās drudzis, Ziemassvētku vecītis aicinās šo trauksmi mazināt, visiem kopā uzdejojot. Pirms egles iedegšanas pie Valmieras Kultūras centra ikviens būs mīļi gaidīts piedalīties „Ziemassvētku vecīša deju skolā”, kur vecīša un viņa palīgu‑rūķu pavadībā varēs aizmirst ikdienas likstas vai rūpes un ļauties gaišajam svētku laikam. Dejas kuplinās arī muzikālie priekšnesumi, kas izskanēs pasākuma laikā. Vecumam un dejošanas prasmēm nav ierobežojumu - galvenais, lai ir vēlme gūt prieku.
Pasākuma laikā būs iespēja sasildīties ar Valmieras tehnikuma sarūpētu siltu tēju un piparkūkām, kā arī ar kopīgām sarunām, gaidot mirdzošās dāvanas iedegšanu.
Lasīt vairākAizvērt
Laukums pie Valmieras Kultūras centra
EUR 0
06.DecembrisPiektdiena
19:00

NBS Štāba orķestra klarnešu kvarteta “Quattro Differente” un Lietuvas Bruņoto spēku orķestra klarnešu kvarteta jubilejas koncerts

Valmieras kultūras centra lielā zāle
EUR 0
07.DecembrisSestdiena
19:00

Ulda Marhileviča Ziemassvētku koncerts

7. decembrī Valmieras Kultūras centrā izskanēs Ulda Marhileviča Ziemassvētku koncerts, kura atskaņošanā piedalīsies pats komponists, dziedātāja Antra Stafecka, Dailes teātra aktieris Gints Grāvelis, diriģenta Romāna Vanaga vadītais Jāzepa Mediņa Rīgas 1. Mūzikas skolas zēnu koris un pavadošā grupa.

„Koncertā skanēs gan mana instrumentālā mūzika, gan Guntara Rača un mans jaunais dziesmu cikls „Labākie draugi”, gan populārākās dziesmas, piemēram, „Iedomājies”, „Tava sirds ir tavas mājas”, „Liesmiņa”, „Mēs varam līdzās būt”, u.c.,”," gaidāmo koncertu ieskicē komponists Uldis Marhilevičs.

Jaunā dziesmu cikla vārdu autors Guntars Račs atklāj, ka ideja par jaunu dziesmu ciklu zēnu korim ar solistiem kopā ar Uldi viņam briedusi jau sen. „Līdz šim ļoti veiksmīgi tādi trīs cikli jau ir īstenoti: „Gaismas atgriešanās” ar Mārtiņu Freimani, Zigfrīdu Muktupāvelu un Anci Krauzi, pēc tam – cikls „Iedomājies” ar Aiju Andrejevu un Miku Dukuru, un pavisam nesen arī cikls „Šķērsojot tiltus jeb „Crossing the briddges” ar Daumantu Kalniņu un Aminatu. Nu ir kārta jaunajam ciklam, kurš stāsta kādu vienkāršu stāstu. Par meiteni un zēnu, kuri satiekas, kad abi ir vēl bērni, kad dzimst patiesa draudzība, kurai vēl nevaram dot vārdu „mīlestība”. Tā ir draudzība, kura saglabājas arī tad, kad abi ir izklīduši plašajā pasaulē. Taču viņi atgriežas mājās, atkal satiek viens otru, un draudzība pamazām pārtop mīlestībā. Viņi to nenosauc vārdā, taču tas ir sajūtams viņu savstarpējās attiecībās...”

Kā piebilst G. Račs, ierindas klausītājam tas ir stāsts par meitenes un puikas draudzību, bet tam, kurš vēlēsies iedziļināties, iespējams, atvērsies jaunas prespektīvas, daudz plašākas par tikai draudzību. „Un kā jau visās draudzībās, ne viss vienmēr ir gludi, ir arī satraukti mirkļi. Kādi? Nāc un klausies, nāc un skaties! Solistu pāris – Antra un Gints – šoreiz ir ļoti cerīgs gan vokāli, gan aktieriski. Nešaubos, ka viņi maniem vārdiem piedos vēl arī citas papildus dimensijas, kuras es vēl nenojaušu. Ar nepacietību gaidu koncertus!”
Lasīt vairākAizvērt
Valmieras kultūras centra lielā zāle
EUR 12 - 20
Pirkt
08.DecembrisSvētdiena
14:00

TDA “Gauja” un bērnu studijas grupu Ziemassvētku koncerts

Valmieras kultūras centra lielā zāle
EUR 0
10.DecembrisOtrdiena
18:00

Kuklačova Kaķu teātra izrāde "Ziemas pasaka"

„Kuklačova kaķu teātris” aicina apmeklēt neparastu Jaungada izrādi „Ziemas pasaka”!
Nopelniem bagātais Krievijas mākslinieks Dmitrijs Kuklačovs un viņa nepārspētie 45 kaķi-mākslinieki aicina Jūs un Jūsu bērnus doties ceļojumā pa pasaku mežu!
Pirmās ainas beigās skatītājus gaida pārsteigums: visi bez izņēmuma piedalīsies izrādē un nonāks zem Mātes Ziemas burvju sniega deķa.
Izrādē tiek izmantota ilūziju tehnoloģija „melnais kabinets”: skatītāju acu priekšā parādās un izzūd priekšmeti, cilvēki un dzīvnieki.
Spilgtas dekorācijas, elpu aizraujoši burvju meža iemītnieki, oriģināla režisora un horeogrāfa izdoma – tas viss rada neatkārtojamu svētku atmosfēra un padara „Ziemas pasaku” par vienu no labākajām šī gada jaungada izrādēm!

https://www.youtube.com/watch?v=AzpWxJ3j95M
Jaungada priekšvakarā ar visu ģimeni apmeklējām „Ziemas pasaku”. Tas ir vienkārši satriecoši, es esmu apburta ar pūkainajiem māksliniekiem, īpaši man patika otrā izrādes daļa, kurā ir īpaši daudz kaķu. Kaķis skeitbordists, kaķi žokeji, kaķis – virves staigātājs... Nav iespējams atraut acis no elpu aizraujošajiem trikiem, talantīgā dresētāja un pūkainajiem māksliniekiem!
Lasīt vairākAizvērt
Valmieras kultūras centra lielā zāle
EUR 10 - 22
Pirkt
13.DecembrisPiektdiena
19:00

Valmieras Sporta laureāts

Valmieras kultūras centra lielā zāle
EUR 10
15.DecembrisSvētdiena
14:00

Senioru koru koncerts “Adventes laikā”

Valmieras kultūras centra lielā zāle
EUR 0
19.DecembrisCeturdiena
19:00

"CONCORD ORCHESTRA" koncerts "Simfoniskie roka hiti"

19.decembrī uz Valmieras Kultūras centra skatuves savu jauno programmu ar nosaukumu “Simfoniskie roka hiti. Tumsas pavēlnieks” demonstrēs pasaulē pirmais dejojošais simfoniskais orķestris CONCORD ORCHESTRA. Krāšņa gaismu šova pavadībā mūziķi izpildīs leģendāras rokmūzikas kompozīcijas, sākot ar Scorpions un The Beatles, beidzot ar Rammstein un AC/DC repertuāru. Orķestra mākslinieciskais vadītājs un galvenais diriģents ir Fabio Pirola (Itālija).

Rokmūzikas eksplozīvā enerģija savienojumā ar neatkārtojamo simfoniskā orķestra instrumentu skanējumu ļauj skatītājiem izbaudīt neticamas emocijas un īstu draivu. Īpašu atmosfēru rada uz lielā ekrāna demonstrēti video efekti ar unikālām slavenu rokgrupu fotogrāfijām. Koncertā izskanēs Metallica, Linkin Park, Rammstein, Scorpions, Survivor, The Beatles, Led Zeppelin, Nirvana, Aerosmith, Depeche Mode, Europe, Steve Vai, Queen, Status Quo, Bon Jovi, Muse, Maroon 5 un AC/DC nemirstīgo hitu aranžējumi.

Ne velti CONCORD ORCHESTRA dēvē par pasaulē pirmo dejojošo simfonisko orķestri. Koncerta laikā mūziķi nesēž uz krēsliem, bet gan dejo ar saviem instrumentiem, radot uz skatuves īpaši aizraujošu atmosfēru. Tas iespējams, tikai izpildot mūziku no galvas, neskatoties notīs. Visas mūziķu kustības iestudējuši horeogrāfi, bet to tērpus, kas ir CONCORD ORCHESTRA zīmola neatņemama sastāvdaļa, radījusi modes dizaineru grupa.

Slavenā itāļu diriģenta Fabio Pirolas vadībā CONCORD ORCHESTRA sastāvā uzstājas profesionāli mūziķi no Eiropas un Krievijas. Koncertu neaizmirstamu dara gan mūziķu talants, gan košais vizuālais noformējums, gan, protams, spēcīgais instrumentu skanējums – vijoļu bagātība, skarbās altu skaņas, čellu šarms, kontrabasa varenība un vētrains bungu rokenrols.
Lasīt vairākAizvērt
Valmieras kultūras centra lielā zāle
EUR 18 - 35
Pirkt
20.DecembrisPiektdiena
19:00

Izrāde bērniem "Sniegbaltītes skola"

Leģendārā pasaka "Sniegbaltītes skola" ir kļuvusi par vienu no mīļākajam bērnības pasakām jau daudzām paaudzēm. Šogad Latvijas Jaunatnes teātris saviem skatītājiem piedāvās jaunu un krāšņu šīs muzikālās bērnu pasakas iestudējumu, kurā darbosies visiem labi zināmie pasakas tēli - Sniegbaltīte, Salatēvs, zaķēni, vilcēns un citi meža zvēri. Lomās -Laima Miltiņa, Jānis Jarāns, Raimonda Vazdika, Pēteris Šogolovs, Dainis Porgants, Dace Makovska, Jānis Mūrnieks, Sandis Bergholds, Kārlis Tols, u.c. Izrādes režisors - Jānis Mūrnieks, producents - Juris Millers. Izrāde paredzēta pirmsskolas vecuma skatītājiem un jaunāko klašu skolēniem.Informējam, ka pasākuma laikā var tikt veikta pasākuma un tā apmeklētāju video un foto fiksēšana ar mērķi šos ierakstus padarīt publiski piejamus. Biļete uz pasākumu ir jāiegādājas ikvienam pasākuma apmeklētājam. Skatītājiem līdz 5 gadu vecumam, kuri neaizņem atsevišķu sēdvietu un apmeklē pasākumu pieaugušo pavadībā, jāiegādājas t.s. "bērnu biļete" par 5 EUR.
Lasīt vairākAizvērt
Valmieras kultūras centra lielā zāle
EUR 5 - 15
Pirkt
21.DecembrisSestdiena
19:00

Koncertprogramma "Ziemassvētku starojums"

Četri mākslinieki uzburs savu „Ziemassvētku starojumu”

Ziemassvētki ir brīnumu gaidīšanas laiks, un katrs jau vēlas, lai kāds prieka un laimes stariņš šajā pārsteigumu pilnajā svētku noskaņā ienāk arī viņa sirdī.

Savā ziņā daudzus jaukus un pārsteiguma pilnus brīžus sola četru mākslinieku – tautā iemīļotā aktiera Jāņa Paukštello, dziedātāju Antras Ozolas un Inetas Rudzītes, kā arī saksofona virtuoza Māra Trankaļa – apvienošanās (kopāsanākšana), lai savā koncertā „Ziemassvētku starojums”, kas izskanēs Latvijas baznīcās, uzburtu īstu svētku gaisotni. Kā pauž komponista Gaita Lazdāna sarakstītajā dziesmā „Pretim debesīm”, ko izpildīs Jānis Paukštello, „gaismu lej visai pasaulei, ikvienai dvēselei.”

Kā uzsver šarmantā Ineta Rudzīte, viņa šajā koncertā izpildīs sev tuvas un mīļas Ziemassvētku dziesmas, tik tumšajā ziemas laikā cerībā dāvāt cilvēkiem daļiņu gaismas un prieka.

Dziedātāja Antra Ozola no savas puses bilst: „Ziemassvētki – tas ir klusums un miers, tas ir laiks attīrīt dvēseli, ieklausīties sevī un apkārt esošajā, kas notiek. Pasaule ir tik satracināta, tik sakāpinātas ir emocijas, vajadzētu tajā brīdī kaut kā atslēgties no tā visa. Tas ir ļoti grūti, bet tieši caur mūziku to var mēģināt. Un mūziku papildina ārkārtīgi skaisti teksti, ka tiešām paceļ tavu dvēseli augstumos.”

Jānis Paukštello ir populārs latviešu aktieris un dziedātājs, kurš 45 gadus aizvadījis Dailes teātrī. Līdzās nozīmīgām lomām teātrī aktieris piedalījies arī mākslas filmās un televīzijas seriālos. Kino debitējis 1973. gadā Rīgas Kinostudijas filmā „Pilsētas atslēgas”, bet popularitāti ieguvis ar galveno lomu 1975. gada filmā „Mans draugs – nenopietns cilvēks”. 1987. gadā viņam piešķirts Nopelniem bagātā skatuves mākslinieka goda nosaukums. Jānis Paukštello ir piedalījies vairāk nekā 30 mākslas filmās un kāpis uz skatuves vairāk nekā 150 teātra iestudējumos. Nesen klajā nācis Jāņa Paukštello jaunais CD albums „Vidū pašai dzīvībai”. Diskā ir iekļautas desmit dziesmas, kuru mūzikas autors ir komponists Gaitis Lazdāns, savukārt tekstus sarakstījis dzejnieks Jānis Peters. Koncertā „Ziemassvētku starojums” aktieris gan dziedās, gan runās pazīstamu latviešu dzejnieku vārsmas.

Ineta Rudzīte ir dziedātāja, kura atpazīstamību ieguva, 2012. gadā izdodot albumu „Baltais zieds”, kas tika nominēts „Zelta mikrofona” balvai. Pagājušajā gadā iznāca viņas otrais solo albums „Manā varā” ar Jāņa Lūsēna īpaši sacerētu mūziku un mūsdienu latviešu dzejnieču vārsmām. Ineta sadarbojas ar Žoržu Siksnu, Normundu Rutuli, grupu „Otra puse” un citiem Latvijas populārās mūzikas izpildītājiem, tāpat dzied duetā ar Ainaru Bumbieri. Tautā īpaši iemīļota ir franču šansonu programma viņas un akardeonista Kaspara Gulbja izpildījumā. Ineta ir arī Islandes goda konsule Latvijā.

Dziedātājas Antras Ozolas vārds daudziem, it īpaši jaunajai paaudzei, varbūt liksies tāds svešāks. Taču tiem, kas 80.-tajos gados sekoja līdzi mūzikai, atliek vien atgādināt kādreiz tik populāro komponista Ulda Stabulnieka dziesmu „Nedrīkst sasteigt”, kad uzreiz būs skaidrs, par kuru balsi ir runa. Klausītāji Antru Ozolu iepazina vispirms kā Imanta Pauras vadītā populārā ansambļa „Tip Top” dalībnieci, kurā tolaik viņa dziedāja kopā ar savu nākamo dzīvesbiedru Adrianu Kukuvasu. Nedaudz vēlāk viņa bija soliste Adriana Kukuvasa vadītajā grupā „Proventus”. Antras balss skanējusi daudzās Kukuvasa sacerētajās dziesmās, un savulaik mūziklā „Mazā nāriņa” dziedātāja atveidoja titullomu. 80. gadu beigās Kukuvasu pāris aktīvi piedalījās arī Aleksandram Čakam veltītos sarīkojumos, pievēršot sabiedrības uzmanību Čaka ielas nosaukuma atjaunošanai un dzejnieka daiļradei. Uz skatuves Antra bija dzirdama un redzama līdz 2002. gadam, un tad uz vairāk nekā desmit gadiem viņa bija pagājusi nost no skatuves, līdz publikas priekšā atkal parādījās koncertiestudējumā „Paldies Tev, draugs” un daudzos citos projektos. Kā saka Antra: „Dzīve bez mūzikas, skaistas dzejas, dziesmu tekstiem – kas tā vispār par dzīvi?”

Saksofonistu Māri Trankali daudzi tuvāk iepazina koncertos „Paldies Tev, draugs” un „Ceļojošais vijolnieks”. Sevi mūziķis uzskata par nelabojamu romantiķi, uzsverot: „Es ticu labajam, neskatoties uz to, ka daudzi cilvēki Latvijā patlaban ir negatīvi noskaņoti. Manuprāt, viss, kas ar mums notiek, ir atkarīgs no mums pašiem – kā mēs uz to skatāmies, kā piedalāmies procesos. Romantisms zināmā mērā ir ticība skaistajam, labajam, prieks par atrašanos divatā vai nelielā kompānijā pie dabas. Tas dod patieso vērtību izjūtu.”
Lasīt vairākAizvērt
Valmieras kultūras centra lielā zāle
EUR 10 - 15
Pirkt
22.DecembrisSvētdiena
16:00

Kamerkora “Kaķi” Ziemassvētku koncerts

Nekas nav mainījies. Diriģentes Ingas Zirnes SOS sauciens "Vējš vītolos!" pēdējos mēģinājumus pirms Ziemassvētku koncerta ir atskanējis, un "Kaķi" atkal grib būt Ziemassvētku sajūtām apdāvināti, kā, trimdā dzīvojot, Upsalā rakstījusi Zenta Mauriņa, "priecāties par nederīgām lietām un ticēt tam, kas nekad vēl nav noticis."

Ja arī šāgada Ziemassvētku stāstā gribat pievienoties, mazais koris jeb kamerkoris "Kaķi" Valmieras Kultūras centra lielajā zālē jūs gaidīs vien brīdi pirms svētkiem – svētdien, 22.decembrī, plkst. 16.00. Koncerta programmā (daļa iedziedāta jau Pirmajā adventē Krusta baznīcā Rīgā) jau daudzus gadus iemīļotas un arī jaunas svētku kompozīcijas, kuras radījuši tautā atzītie komponisti Raimonds Pauls, Jānis Lūsēns un citi (kāds opuss angļu valodā nu skanēs arī latviski) ar Viļa Plūdoņa, Elīnas Zālītes, Ineses Zanderes u.c. vārsmām. Ar "Kaķiem" priecīgi dalīties piekritusi arī instrumentālā grupa Mārtiņa Birņa vadībā. Vēl vien jāpiebilst, ko savējie jau zina, ka koncerts, kā ik gadus, kā dāvana savas pilsētas cilvēkiem arī šoreiz būs bez maksas.
Lasīt vairākAizvērt
Valmieras kultūras centra lielā zāle
EUR 0
26.DecembrisCeturdiena
15:00

Ziemassvētku koncerts un balle Valmieras pilsētas senioriem


26.decembrī plkst.15.00 Valmieras Kultūras centrā notiks Ziemassvētku koncerts un balle Valmieras pilsētas senioriem. Koncertā uzstāsies grupa “Galaktika”, savukārt par lustīgām dejām ballē rūpēsies Anita Ozola.
Grupas „Galaktika” pamatsastāvā ir Normunds Zušs un Vitolds Gorņevs no Rēzeknes. Grupas līderis Normunds Zušs ir mūzikas skolotājs, strādājis mūzikas skolās, vadījis vairākus korus. Pirmo balli ar akordeonu viņš nospēlējis jau deviņu gadu vecumā. Plašāka auditorija Normundu Zušu iepazina TV3 šovā „Koru kari 3”, kur viņš piedalījās ar Rēzeknes Zaļo pakalnu kori. Grupa „Galaktika” vairākus gadus ieguvusi godalgotas vietas „Latvijas šlāgeraptaujā”. Dažas no grupas populārākajām dziesmām ir „No visas sirds”, „Rāzna”, „Sauc atpakaļ” un citas.
Aicinām līdzi ņemt groziņus – balle notiks pie galdiņiem. Ieeja bez maksas, uzrādot pensionāra apliecību.
Lasīt vairākAizvērt
Valmieras kultūras centra lielā zāle
EUR 0
28.DecembrisSestdiena
12:00

Koncertuzvedums bērniem "Svētki kora pilī"

28.decembrī aicinām uz muzikālu koncertuzvedumu "Svētki kora pilī" - tas ir Valsts Akadēmiskā kora “Latvija” koncertuzvedums pirmsskolas un sākumskolas vecuma bērniem, kas mazos klausītājus iepazīstina ar kora noslēpumiem. Koncerta laikā tiek meklētas un atrastas atbildes uz jautājumiem - no kā sastāv koris, ko kora dziedātāji ar savām balsīm var paveikt, ko tad īsti dara diriģents, vai ir viegli kļūt par kordziedātāju?!

Īpašais kora pils notikums ir viesošanās pasaku pasaulē, kurā skan Arvīda Žilinska dziesmiņas bērniem, kas speciāli šim notikumam sagatavotas kora skanējumam.

Svētku vizuālo baudījumu papildinās smilšu kino īsfilmiņas, kuras uz vietas kora pilī radīs smilšu animācijas māksliniece Guna Miķelsone.

Projekts ir izstrādāts ar VKKF mērķprogrammas ““Latvijas skolas somas” satura radīšana” atbalstu.

Koncertuzvedumā piedalīsies:

Valsts Akadēmiskais koris “Latvija”

Diriģenti: Inita Kamarūte vai Valdis Tomsons

Linda Rudene, scenārija autore

Guna Miķelsone, smilšu kino animatore

Rihards Miķelsons, teicējs

Māris Vitkus, pianists
Lasīt vairākAizvērt
Valmieras kultūras centra lielā zāle
EUR 3 - 5
Pirkt
31.DecembrisOtrdiena
23:30

Jaunā gada sagaidīšana un svētku salūts

Laukums pie Valmieras Kultūras centra
EUR 0