Pasākumu kalendārs

Datums/Laiks
Pasākums
Norises vieta
Biļetes cena
01.AprīlisPirmdiena
18:00

Kristīnes Rublovskas izstādes "Būtnes" atklāšana

1. aprīlī plkst.18.00 aicinām uz Kristīnes Rublovskas mākslas darbu izstādes "Būtnes" atklāšanu Valmieras Kultūras centrā!

Kristīne Rublovska (1986) dzimusi un uzaugusi Talsos. Desmit gadus dzīvojusi Valmierā. Apguvusi Tekstilizstrādājumu un apģērbu dizainu Valmieras Mākslas vidusskolā. 2017. gadā ieguvusi Bakalaura grādu Latvijas Mākslas akadēmijas Vizuālās mākslas nodaļas Tekstilmākslas apakšnozarē. Šobrīd strādā pie Maģistra darba izstrādes LMA Glezniecības apakšnozarē. Piedalījusies dažādās grupu izstādēs Latvijā un ārpus tās.

Kristīne Rublovska: "“Būtnes” sevī ietver atslēgas vārdus, kuri mijiedarbojas un raksturo kopīgo ideju, pie kuras strādāju nu jau divus gadus (“būtnes”, “būt”, “es”, “nes”” un noliegums “ne”). Manas gleznas var saukt par pašportretiem, bet pamatā tie ir emocionālā stāvokļa fiksācijas, pašanalīzes, pusnomoda vērojumi, sapņi vai mītiskas pasakas, ko stāstu, izmantojot paštēlu, dzīvnieku tēlus un dabas motīvu. Radošajos darbos, vēl studējot tekstilmākslu, man ļoti interesēja “saaudzēt” dažāda veida materiālus vai šķietami nesaderīgus elementus un tēlus. Glezniecībā ar eļļas krāsu vien man bija par maz. Darbos apvienoju divas tehnikas – eļļas glezniecību ar lodīšu pildspalvas zīmējumu. Tas ir veids, kā jūtu, uztveru un redzu pasauli. Pildspalvas cietās, asās švīkas mijiedarbojas ar eļļas krāsas sedzošajiem, mīkstajiem laukumiem, smalka detalizācija – ar aptuvenām nojausmām. Cilvēks dabā, cilvēks, kā dabas daļa, cilvēka daba pati par sevi, un tēli, elementi, daba kā vienots veselums.
Darbu kopums atspoguļo, kā es jūtu, uztveru un redzu pasauli – neviennozīmīgu, bet vienotu. Man svarīga ir harmonija, pat tad, ja tā ir mežonīga vai bezcerīga."

Daži no biežāk sastopamajiem tēliem gleznās:
Mati kā spēka un dzīvības simbols. Tiek uzskatīts, ka cilvēka tikumi un īpašības ir koncentrētas matos un nagos. Matus mēdz uzskatīt par uz āru vērsto dvēseli.
Kaķis kā pretrunu simbols. No vienas puses pozitīvs tēls, no otras – dažādos skaidrojumos tam piedēvē saistību ar tumsas spēkiem. Tas nozīmē arī brīvību.
Suns simbolu mācībā galvenokārt izsaka uzticību un modrību. Uzskata, ka tie spēj sajust garus un tāpēc brīdina no neredzamām briesmām.
Zaļa krāsa – Kristietībā to uzskata par vienādi attālinātu no debesu zilās un elles sarkanās krāsas. Tā ir apceres krāsa, miers, harmonija.

Izstāde Valmieras Kultūras centrā būs apskatāma līdz 29. aprīlim.

Lasīt vairākAizvērt
Valmieras Kultūras centra foajē
EUR 0
01.AprīlisPirmdiena
19:00

PĀRCELTS! Stand Up komēdija "Tinder Surprise"

Tehnisku iemeslu dēļ pasākums pārcelts uz 6. aprīli plkst.19.00. Iegādātās biļetes derīgas, apmeklējot pasākumu 6. aprīlī.
***
Vai zināji, ka smiekli ir dziedinoši? Nopietni!
Bet zini, kas ir pats labākais? Mūsu prāts neatšķir vai mēs smejamies paši, vai vienkārši esam iepinušies kādā "Jautrā kompānijā".
01.04. (JOKU DIENĀ) plkst. 19:00 Valmierā, Kultūras centrā ar savu stand up komēdiju viesosies pasākumu vadītājs, komiķis un smieklu jogs Rihards Čerkovskis.

Jau pēdejos 5 gadus Rihards nodarbojas ar stāvizrāžu organizēšanu. Viņa mīļākā un iecienītākā tēma par ko dzīt jokus ir attiecības starp vīriešiem un sievietēm.

"Savos stāstos es negribu nevienu aizskart vai apsmiet. Man vienkārši ir savi dzīves uzskati, savs pasaules redzējums ar kuru es arī dalos, izmantojot sevi, kā galveno "apsmieklu objektu". Ja kāds manos stāstos saskata līdzību ar savu dzīvi, un māk par šādu ironiju pasmieties, tad man ir liels prieks." stāsta Rihards.

"Tinder surprise" ir humoristisks stāsts, par attiecībām, konfliktiem, strīdiem, strīdu risinājumiem, par iepazīšanos internetā u.t.t.

Būs jautri-TIEKAMIES.
Lasīt vairākAizvērt
Valmieras Kultūras centra kamerzāle
EUR 5
Pirkt