Pasākumu kalendārs

Datums/Laiks
Pasākums
Norises vieta
Biļetes cena
01.AprīlisPirmdiena
18:00

Kristīnes Rublovskas izstādes "Būtnes" atklāšana

1. aprīlī plkst.18.00 aicinām uz Kristīnes Rublovskas mākslas darbu izstādes "Būtnes" atklāšanu Valmieras Kultūras centrā!

Kristīne Rublovska (1986) dzimusi un uzaugusi Talsos. Desmit gadus dzīvojusi Valmierā. Apguvusi Tekstilizstrādājumu un apģērbu dizainu Valmieras Mākslas vidusskolā. 2017. gadā ieguvusi Bakalaura grādu Latvijas Mākslas akadēmijas Vizuālās mākslas nodaļas Tekstilmākslas apakšnozarē. Šobrīd strādā pie Maģistra darba izstrādes LMA Glezniecības apakšnozarē. Piedalījusies dažādās grupu izstādēs Latvijā un ārpus tās.

Kristīne Rublovska: "“Būtnes” sevī ietver atslēgas vārdus, kuri mijiedarbojas un raksturo kopīgo ideju, pie kuras strādāju nu jau divus gadus (“būtnes”, “būt”, “es”, “nes”” un noliegums “ne”). Manas gleznas var saukt par pašportretiem, bet pamatā tie ir emocionālā stāvokļa fiksācijas, pašanalīzes, pusnomoda vērojumi, sapņi vai mītiskas pasakas, ko stāstu, izmantojot paštēlu, dzīvnieku tēlus un dabas motīvu. Radošajos darbos, vēl studējot tekstilmākslu, man ļoti interesēja “saaudzēt” dažāda veida materiālus vai šķietami nesaderīgus elementus un tēlus. Glezniecībā ar eļļas krāsu vien man bija par maz. Darbos apvienoju divas tehnikas – eļļas glezniecību ar lodīšu pildspalvas zīmējumu. Tas ir veids, kā jūtu, uztveru un redzu pasauli. Pildspalvas cietās, asās švīkas mijiedarbojas ar eļļas krāsas sedzošajiem, mīkstajiem laukumiem, smalka detalizācija – ar aptuvenām nojausmām. Cilvēks dabā, cilvēks, kā dabas daļa, cilvēka daba pati par sevi, un tēli, elementi, daba kā vienots veselums.
Darbu kopums atspoguļo, kā es jūtu, uztveru un redzu pasauli – neviennozīmīgu, bet vienotu. Man svarīga ir harmonija, pat tad, ja tā ir mežonīga vai bezcerīga."

Daži no biežāk sastopamajiem tēliem gleznās:
Mati kā spēka un dzīvības simbols. Tiek uzskatīts, ka cilvēka tikumi un īpašības ir koncentrētas matos un nagos. Matus mēdz uzskatīt par uz āru vērsto dvēseli.
Kaķis kā pretrunu simbols. No vienas puses pozitīvs tēls, no otras – dažādos skaidrojumos tam piedēvē saistību ar tumsas spēkiem. Tas nozīmē arī brīvību.
Suns simbolu mācībā galvenokārt izsaka uzticību un modrību. Uzskata, ka tie spēj sajust garus un tāpēc brīdina no neredzamām briesmām.
Zaļa krāsa – Kristietībā to uzskata par vienādi attālinātu no debesu zilās un elles sarkanās krāsas. Tā ir apceres krāsa, miers, harmonija.

Izstāde Valmieras Kultūras centrā būs apskatāma līdz 29. aprīlim.

Lasīt vairākAizvērt
Valmieras Kultūras centra foajē
EUR 0
01.AprīlisPirmdiena
19:00

PĀRCELTS! Stand Up komēdija "Tinder Surprise"

Tehnisku iemeslu dēļ pasākums pārcelts uz 6. aprīli plkst.19.00. Iegādātās biļetes derīgas, apmeklējot pasākumu 6. aprīlī.
***
Vai zināji, ka smiekli ir dziedinoši? Nopietni!
Bet zini, kas ir pats labākais? Mūsu prāts neatšķir vai mēs smejamies paši, vai vienkārši esam iepinušies kādā "Jautrā kompānijā".
01.04. (JOKU DIENĀ) plkst. 19:00 Valmierā, Kultūras centrā ar savu stand up komēdiju viesosies pasākumu vadītājs, komiķis un smieklu jogs Rihards Čerkovskis.

Jau pēdejos 5 gadus Rihards nodarbojas ar stāvizrāžu organizēšanu. Viņa mīļākā un iecienītākā tēma par ko dzīt jokus ir attiecības starp vīriešiem un sievietēm.

"Savos stāstos es negribu nevienu aizskart vai apsmiet. Man vienkārši ir savi dzīves uzskati, savs pasaules redzējums ar kuru es arī dalos, izmantojot sevi, kā galveno "apsmieklu objektu". Ja kāds manos stāstos saskata līdzību ar savu dzīvi, un māk par šādu ironiju pasmieties, tad man ir liels prieks." stāsta Rihards.

"Tinder surprise" ir humoristisks stāsts, par attiecībām, konfliktiem, strīdiem, strīdu risinājumiem, par iepazīšanos internetā u.t.t.

Būs jautri-TIEKAMIES.
Lasīt vairākAizvērt
Valmieras Kultūras centra kamerzāle
EUR 5
Pirkt
06.AprīlisSestdiena
19:00

Stand Up komēdija "Tinder Surprise"

Valmieras Kultūras centra kamerzāle
EUR 5
Pirkt
07.AprīlisSvētdiena
17:00

Iluzionists Edžus "Arī Tu to spēj"

Vai esi kādreiz vēlējies kļūt par burvju mākslinieku, vai vismaz mācēt kādu burvju triku?

Tad Tev ir lieliska iespēja, jo Iluzionists Edžus izveidojis jaunu burvju triku priekšnesumu TŪRI, kurā ikvienam būs iespēja iejusties burvju mākslinieka ādā.

Nāc un izbaudi maģijas pilnu priekšnesumu 7. aprīlī Valmieras Kultūras centrā plkst. 17.00

Biļešu cena - 5 €
Biļetes var iegādāties iepriekšpārdošanā -https://www.ekase.lv/lv/biletes/pasakumi/iluzionists-edzus-ari-tu-to-spej
Lasīt vairākAizvērt
Valmieras Kultūras centra kamerzāle
EUR 5
Pirkt
09.AprīlisOtrdiena
13:00

Valmieras deju apriņķa skolēnu tautas deju kolektīvu skate

09.04. plkst.13.00 Valmieras deju apriņķa skolēnu tautas deju kolektīvu skate
Ieeja bez maksas
Lasīt vairākAizvērt
Valmieras kultūras centra lielā zāle
EUR 0
10.AprīlisTrešdiena
18:30

Tikšanās ar stila eksperti Žannu Dubsku

10.04. plkst.18.30 Tikšanās ar stilisti Žannu Dubsku
Biļetes: EUR 3
Ar Valmieras kultūras karti ieeja bez maksas (ar vienu kultūras karti bez maksas pasākumu var apmeklēt 2 personas)
Lasīt vairākAizvērt
Valmieras kultūras centra lielā zāle
EUR 0 - 3
Pirkt
13.AprīlisSestdiena
19:00

THE SOUND POETS koncerts "Trīs"

“The Sound Poets” izziņo albuma “Trīs” pavasara koncertu sēriju
Grupa “The Sound Poets” svētku priekšvakarā izziņo sava jaunākā albuma “Trīs” koncertu sēriju, kas pavasarī notiks piecās Latvijas pilsētās, sekojot vērienīgajam grupas koncertam “Arēnā Rīga”.

Gaidot pavasara koncertus un atskatoties uz koncertu “Arēnā Rīga”, stāsta Undīne Balode: “Mums tas bija liels iekšējs izaicinājums, kā arī satraucošs notikums, jo gribējām ar visiem mūsu klausītājiem nosvinēt albuma iznākšanas svētkus. Zinām, ka ne visi varēja ierasties ciemos pie mums, tādēļ sapratām, ka vēlamies paši doties pie klausītājiem arī citās Latvijas pilsētās. Albuma izdošana arī ir tikai nepilns solis līdz tam, kā mēs gribētu dalīties ar mūsu mūziku. Īsta aci pret aci satikšanās ar saviem klausītājiem un strādāšana uz skatuves pilnā jaudā ir tas, kā mēs gribam pavadīt nākamo pavasari. Sapakosim Arēnas koncertu kastēs un vedīsim pie jums!”

Ar septembrī klajā nākušā albuma “Trīs” koncertiem grupa “The Sound Poets” priecēs klausītājus Ventspilī (Jūras Vārti, 6. aprīlis), Valmierā (Kultūras centrs, 13 aprīlis), Jelgavā (Kultūras nams, 28. aprīlis), Rēzeknē (Latgales vēstniecība GORS, 3. maijs), un Liepājā (Rožu Zāle, Liepājas olimpiskais centrs, 11. maijs). Koncerta programmā ir ne vien jau publikas iemīļotās dziesmas no “Trīs”, bet arī visi grupas lielākie hīti. Biļetes uz koncertiem iegādājamas www.thesoundpoets.lv, kā arī Biļešu Serviss tirdzniecības vietās visā Latvijā un koncertu norises vietās.

Līdz ar koncertu sērijas izziņošanu “The Sound Poets” piedāvā arī “Noklusētā dziesma” video, kas ir daļa no “Arēnā Rīga” oktobra beigās notikušā koncerta video ieraksta. Pilns koncerta ieraksts, kura režisors ir Gints Fārenhorsts, noskatāms platformā “LMT Straume”.

"The Sound Poets" albums "Trīs" noklausāms "Spotify", "iTunes", "Deezer" un citās digitālajās mūzikas platformās, kā arī CD formātā iegādājams Latvijas mūzikas ierakstu veikalos, kā arī “Rimi” un “Circle-K” tīklos.
Lasīt vairākAizvērt
Valmieras kultūras centra lielā zāle
EUR 12 - 18
Pirkt
14.AprīlisSvētdiena
14:00

Pūtēju orķestru koncerts "Gudrītes smaids"

14.04. plkst.14.00 Pūtēju orķestru koncerts „Gudrītes smaids”
Bez maksas
Lasīt vairākAizvērt
Valmieras kultūras centra lielā zāle
EUR 0
17.AprīlisTrešdiena
19:00

Austrumlatvijas reģiona Kokļu svētki “Kokle skan dvēselē” ,veltīti komponista Viļņa Salaka 80 gadu jubilejai

17.04. plkst. 19.00 Austrumlatvijas reģiona Kokļu svētki “Kokle skan dvēselē” ,veltīti komponista Viļņa Salaka 80 gadu jubilejai
Bez maksas
Lasīt vairākAizvērt
Valmieras kultūras centra lielā zāle
EUR 0
21.AprīlisSvētdiena
16:00

Valmieras Mūzikas skolas un biedrības “Valmierai. Mūzikai. Kultūrai” labdarības koncerts “Mans solis. Tavs solis. Satikšanās!”

21.04. plkst.16.00 Valmieras Mūzikas skolas un biedrības “Valmierai. Mūzikai. Kultūrai” labdarības koncerts “Mans solis. Tavs solis. Satikšanās!”
Par ziedojumiem
Lasīt vairākAizvērt
Valmieras kultūras centra lielā zāle
EUR Par ziedojumiem
27.AprīlisSestdiena
19:00

Ivo Fomina pavasara tūres koncerts

Pavasarī vairākās Latvijas pilsētās notiks pazīstamā Liepājas mūziķa Ivo Fomina jubilejas koncertturnejas turpinājums. Koncertos Ivo kopā ar pavadošo grupu sola atskaņot lielāko daļu dziesmu, kas skanējušas viņa mūziķa karjeras laikā Koncertos tiks prezentētas arī jaunas dziesmas, pie kura tapšanas Ivo Fomins pašreiz strādā.
Tiekamies koncertos!
Lasīt vairākAizvērt
Valmieras kultūras centra lielā zāle
EUR 10 - 18
Pirkt
30.AprīlisOtrdiena
17:00

Ingas Geduševas mākslas darbu izstādes „Es ziedu” atklāšana

30.04.-30.05. Ingas Geduševas mākslas darbu izstāde „Es ziedu”.
Izstādes atklāšana 30.04. plkst.17.00.
Bez maksas
Lasīt vairākAizvērt
Valmieras Kultūras centra foajē
EUR 0
30.AprīlisOtrdiena
19:00

Māra Briežkalna kvinteta audiovizuālā koncertprogramma "Rothko in Jazz"

30. aprīlī plkst.19.00 Valmieras Kultūras centrā norisināsies Māra Briežkalna kvinteta audiovizuālā koncertprogramma "Rothko in Jazz".

Latvijā tapušajam unikālajam audiovizuālajam projektam “Rothko in Jazz” iedvesma rasta Daugavpilī dzimušā mākslinieka Marka Rotko (1903–1970) darbos. Projekts īstenots vairākos posmos. Tā muzikālās tēmas radījuši 10 latviešu komponisti – Lolita Ritmanis, Ēriks Ešenvalds, Arturs Maskats, Rihards Dubra, Pēteris Vasks, Jēkabs Jančevskis, Vilnis Šmīdbergs, Jēkabs Nīmanis, Georgs Pelēcis un Raimonds Pauls; vēlāk šīs tēmas aranžējuši Māra Briežkalna kvinteta mākslinieki. Projekta tapšanu atbalstījuši Marka Rotko pēcteči – Keita Rotko Prizela un Kristofers Rotko.

"Rothko in Jazz" programma cenšas atspoguļot abstraktā ekspresionista Marka Rotko darbu noskaņu, ko pats meistars dēvējis par "dvēseļu stāvokļu portretējumiem". Visi mūzikā atveidotie darbi tapuši vēlīnajā periodā, kas ir abstraktā ekspresionisma posms mākslinieka daiļradē. Pavisam radītas desmit džeza kompozīcijas, katru saskaņojot ar konkrētu Marka Rotko mākslas darbu. Lai paspilgtinātu šo sintēzi, programmas atskaņošanas laikā koncertā projicēs attiecīgos Marka Rotko darbus. Projekta kopējā noskaņa ir tuva minimālisma un askētisma stilistikai, ko savās gleznās centies radīt pats mākslinieks.

Projektu īsteno labākie Latvijas džeza izpildītāji jeb Māra Briežkalna kvintets – Māris Briežkalns (bungas), Viktors Ritovs (taustiņinstrumenti), Gints Pabērzs (saksofoni), Edvīns Ozols (kontrabass) un Raimonds Macats (elektriskais čells, mutes harmonikas).


Ar Valmieras kultūras karti 15% atlaide; ar lietotni "Mana Valmiera" - 15% atlaide Valmieras pilsētā deklarētajiem iedzīvotājiem.

Koncerts notiek "Mākslas mēnesis 2019" ietvaros.
Lasīt vairākAizvērt
Valmieras kultūras centra lielā zāle
EUR 10 - 15
Pirkt