Jaunumi

11. augustā, simts dienas pirms Latvijas valsts simtās dzimšanas dienas visā Latvijā – pilsdrupu estrādēs, jūras un upju krastos, parkos un pļavās, kā arī ārpus Latvijas robežām, tiks rīkota Zaļumballe lauku kapelu, orķestru muzikantu, ziņģētāju vai tautas mūzikas ansambļu pavadībā. Kopumā Latvijā norisināsies vairāk nekā 140 zaļumballes.
Valmieras pilsētas svētkos 28. jūlijā no plkst.10.00 līdz plkst.18.00 Valmieras Kultūras centra laukumā norisināsies daudzveidīgas aktivitātes un radošās darbnīcas ģimenēm ar bērniem. Kurš izrādīsies veiklākais burkānu vešanā ar ķerru, zvēru golfā, dārgumu meklēšanā, spaiņu nešanā ecēšos, attēlu likšanā pa pāriem un citās aktivitātēs? To aicinām noskaidrot Bērnu piedzīvojumu parkā, kur aktivitātes nodrošinās Valmieras Gaujas krasta vidusskolas - attīstības centra pirmsskolas pedagogi sadarbībā ar Valmieras Kultūras centru. Ikviens dalībnieks varēs pārbaudīt savu veiklību, vērību un atjautību astoņās ar Valmieru tematiski saistītās aktivitātēs.
Valmieras pilsētas svētkos skanēs plaša muzikālā programma dažādām muzikālajām gaumēm. 27.jūlijā no plkst.20.30 svētku Centrālajā laukumā notiks Valmierai 735 atklāšanas koncerts, kurā piedalīsies Vidzemes kamerorķestris un instrumentālā grupa Jāņa Strazda vadībā, solisti Aija Andrejeva, Agnese Rakovska, Ieva Kerēvica, Igo, Ingus Pētersons un Atis Ieviņš. Ieskicējot gaidāmo koncertu, programmas muzikālais vadītājs Jānis Strazds saka: „Šajā koncertprogrammā piedalās ļoti kolorīti un daudzpusīgi dziedātāji, no kuriem katrs ir personība, un katrs ir īpašs. Arī viņu dziedātās dziesmas un repertuārs ir īpašs, un lielākā daļa no šīm dziesmām ir publikai ļoti labi zināmas un līdzi dziedamas - tādas, ko cilvēki vienmēr koncertos no šiem dziedātājiem grib dzirdēt. Domāju, ka šī koncertprogramma būs visām gaumēm – sākot no pašiem mazākajiem līdz pat vecākā gadagājuma cilvēkiem, un visi to varēs izbaudīt no sirds!”
Mūsdienu deju grupa „Baltā” aizvadījusi panākumiem bagātu sezonu. Viens no lielākajiem sasniegumiem kolektīva trīs gadu pastāvēšanas laikā ir I pakāpes diploma iegūšana Mūsdienu deju radošajā konkursā Vidzemē. Gatavošanās skatei noritējusi intensīvi jau kopš septembra. “Pirmajā pusgadā, sākot no septembra, viss mūsu laiks tika atvēlēts, lai sagatavotos skatei, notika arī papildus nodarbības,” pastāstīja deju grupas „Baltā” vadītāja Linda Mīļā. Iespaidos par gatavošanos deju skatei dalās arī dejotāja Kitija Pekaine, atzīstot, ka “tas ir sarežģīts, bet patīkams process. Sākam septembrī, mācoties horeogrāfiju, tad turpinās “melnais” darbs – slīpējam katru kustību”.
ATCELTS! Organizatori informē, ka koncerts "Baltijas vokālie stāsti" ir atcelts. Iegādātās biļetes var atgriezt "Biļešu paradīze" kasēs. Organizatori atvainojas par sagādātajām neērtībām!
***
11. jūlijā plkst.19.00 Valmieras Kultūras centrā notiks koncerts "Baltijas vokālie stāsti". Baltijas jaunie akadēmiskās mūzikas studenti apvienojušies koncertsērijā ‘’Baltijas vokālie stāsti’’ un, ar klasiskās mūzikas skaņudarbu kolekcijām piepildot dažādas koncertzāles, apceļo Latviju, Lietuvu un Igauniju.
19. jūlijā plkst.19.00 Valmieras Pilsdrupu estrādē notiks Katlakalna Improvizācijas teātra humora šovs "Smieties nav aizliegts". Humora šovā piedalīsies Toms Zvejnieks, Raimonds Geislers un Mikus Zvejnieks.
Līdz 25. jūlijam Valmieras Kultūras centrā apskatāma mākslinieces Ievas Carukas izstāde „Nogalini mani maigi”.

Lapas