Jaunumi

29. jūlijā no plkst.12.00 līdz plkst.16.00 uz Valmieras pilsētas svētku Centrālās skatuves notiks koncerts „Valmiera skan”. Koncertu plkst.12.00 atklās Kijevas Tehniskās universitātes jauniešu koris no Ukrainas (diriģents Ruslans Bogdans) un Vidzemes Augstskolas un Valmieras Kultūras centra jauniešu koris „Skan” (diriģentes Irēna Zelča un Liene Zvirbule). Kora „Skan” diriģente Irēna Zelča pastāstīja, ka abu kolektīvu sadarbība aizsākās pirms gada, un šī būs pirmā reize, kad kori uzstāsies uz vienas skatuves.
24. jūlijā no plkst. 10.00 līdz 13.00 Valmieras Kultūras centrā, Rīgas ielā 10, norisināsies Donoru diena. Ziedot asinis tiek aicināti visu asinsgrupu donori.
Valmieras posma tēma atklās plašās iespējas, kādas Eiropas iedzīvotājiem ir pieejamas, lai smeltos pieredzi un mācītos. Būs ietverta arī informācija par darba un finanšu piesaistes iespējām, izaugsmi un investīcijām, kā arī Valmieras kultūrvēsturi. Šajā posmā spēli bagātinās “Mobilais zināšanu ekspresis”, kas ir zināšanu platforma, lai interesantā veidā ļautu izzināt Eiropu!
Valmieras pilsētas svētkos „Valmiera virmo!” 29. jūlijā no plkst.10.00 līdz plkst.18.00 Valmieras Kultūras centra laukumā norisināsies daudzveidīgas aktivitātes ģimenēm ar bērniem. Bērnu piedzīvojumu parkā aktivitātes nodrošinās aktīvā tūrisma centrs „Eži” un speciālā pirmsskolas izglītības iestāde (SPII) „Bitīte”.
29. jūlijā Valmieras pilsētas svētku ietvaros Valmieras Kultūras centra lielajā zālē no plkst. 10.00 līdz plkst. 18.00 Latvijas LEGO® fanu klubs LATLUG piedāvās dažādas LEGO aktivitātes kā lieliem, tā maziem klucīšu faniem. Ieeja un dalība pasākumā bez maksas.
Valmieras pilsētas svētkos „Valmiera virmo!” no 27. līdz 30.jūlijam būs plaša muzikālā programma dažādām gaumēm. 27.jūlijā plkst.19.00 Valmieras pilsētas 734.dzimšanas dienu Latvijas valsts simtgades programmas ietvaros ieskandinās vēsturisko ērģeļu svētki „Latvija – ērģeļu zeme”. Ērģeļmūzikas koncertā Valmieras Sv.Sīmaņa baznīcā uzstāsies Kristīne Gailīte (soprāns), Ilona Birģele (ērģeles, pozitīvs) un Līga Ivāne (ērģeles). Programmā skanēs J.S.Baha, K.F.E.Baha, L.Vjerna, F.Šūberta, S.Rahmaņinova, M.Zariņa un J.Kalniņa mūzika.
Biedrība "Siera klubs" un Latvijas Maiznieku biedrība sadarbībā ar Skrundas novada domi, Valmieras pilsētas pašvaldību un Valmieras Kultūras centru, Rēzeknes, Jelgavas un citu lielāko pilsētu pašvaldībām, ar Latvijas piena pārstrādes un maizes ražošanas uzņēmumiem pirmo reizi Latvijā organizē četru reģionu konkursu "Tautiskie raksti siera, biezpiena un maizes gardumā".

Lapas