Jaunumi

Ar vērienīgu koncertu „DVĒSELES 6 STĪGAS”, vienkopus pulcējot draugus un domubiedrus - komponistus MĀRTIŅU BRAUNU, JĀNI LŪSĒNU, dziedātājus ZIGFRĪDU MUKTUPĀVELU, OLGU RAJECKU, UĢI ROZI, ZANI GUDRO, IEVU SUTUGOVU, RAIMONDU OZOLU (vijole), JURI KRISTONU (taustiņinstrumenti), MODRI LAIZĀNU (bass), RŪDOLFU DANKFELDU (sitamie instrumenti) un ANDI KLUČNIEKU (flauta, stabules), 11.maijā 19:00 Valmieras kultūras centrā savus 60 gadus atzīmēs īstens rokmuzikants, ģitārists AIVARS GUDRAIS.
“Sirdī mēs jūtamies daudz jaunāki, nekā patiesībā esam,” - tā par sevi saka Valmieras Kultūras centra senioru koris “Sudrablāse”. Šogad koris svin 55 gadu jubileju, to atzīmējot ar svētku koncertu 12. maijā plkst.16.00 Valmieras Kultūras centrā. Jubilejas koncertā piedalīsies arī kora „Sudrablāses” draugi – senioru vīru koris “Baltie bērzi”, sieviešu vokālais ansamblis „Trīnes”, Salacgrīvas kultūras nama senioru sieviešu koris „Salaca” un Valmieras sākumskolas deju kolektīvs “Pērkonītis”.
No 27. līdz 29.jūlijam Valmiera atzīmēs pilsētas 735. dzimšanas dienu. Pilsētas svētku „Valmiera virmo!” ietvaros 27. jūlijā plkst.19.00 no Vienības laukuma līdz Hanzas sienai norisināsies gājiens „Valmiera lepojas!”.
26. maijā plkst.18.00 Valmieras estrādē notiks tautas deju koncerts „Prieks ir skaņās un krāsās”. Koncerta režisore Gunita Bārda pastāstīja: „Krāsaini un ar viegli rotaļīgu prieku iesapņosimies un iedejosim vasarā. Jau iemīļotas un zināmas tautas dejas savīsim ar laikmetīgo deju un Imanta Ziedoņa krāsainajām pasakām.”.
Jauktajam korim “Valmiera” šī ir bijusi ražena sezona. Valmieras un Valkas koru apriņķa skatē “Valmiera” ieguva godpilno augstāko pakāpi. Ceļš līdz augstākajai pakāpei nebija viegls. Lai panāktu vēlamo rezultātu, tika ieguldīts smags darbs – mēģinājumi notika katru otro dienu. Kora “Valmiera” diriģents Mārtiņš Klišāns atklāj, kā koris noslīpē katru dziesmu: “Dziesmu saskalda nogriežņos, noslīpē katru no tiem, un tikai tad dziesmu var likt kopā”.
2017.gada vasarā Valmierā norisinājās Mākslas plenērs 2017 / Valmieras pagalma stāsti. Ielūdzot uz Valmieru 15 profesionālus Latvijas akvarelistus, gleznotājus un grafiķus, tika radīti mākslas darbi, atdzīvinot Valmieras pilsētu un tās stāstus mākslas darbos.
Nenokavē savu iespēju kļūt par zvaigzni – no 7. līdz 12. maijam sešās Latvijas pilsētās viesosies TV3 vērienīgā muzikālā televīzijas projekta “X Faktors” komanda, lai uzklausītu un izvērtētu muzikālos talantus un atrastu tos, kuriem dot iespēju sevi parādīt uz lielās šova skatuves.
Atlasēs potenciālos dalībniekus vērtēs “X Faktora” producenti Guntars Gulbiņš un Ilze Ūdre, projekta muzikālā producente Maija Sējāne un mūziķis, dīdžejs un “X Faktors” vadītājs Markus Riva.

Lapas